5.5 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaNEWSKatowice: Atal Sky+ - nowy wieżowiec

Katowice: Atal Sky+ – nowy wieżowiec

Pojawiły się wizualizację nowego wieżowca jaki powstanie w Katowicach. Będzie to najwyższy wieżowiec mieszkalny w województwie śląskim. Z okien 121-metrowego drapacza chmur, mieszkańcy będą mieli niezwykły widok na metropolię. Koniec prac budowlanych przy Atal Sky+ inwestor zaplanował na 2024 rok.

Atal Sky+
Atal Sky+, fot. materiały prasowe

ATAL SKY+ to realizowana dwuetapowo inwestycja, zlokalizowana w centrum Katowic przy Al. W. Korfantego. Docelowo projekt składać się będzie z 6 budynków typu multi-use. Zaaranżowane zostaną w nich przestrzenie mieszkalne, mikroapartamenty, hotel i lokale usługowe, a na terenie osiedla liczne strefy rekreacyjne i plac zabaw dla najmłodszych.

„Najwyższe mieszkania”

W pierwszej kolejności powstaną budynki mieszkalne D, E i F, w których znajdzie się 316 przytulnych i nowoczesnych apartamentów o powierzchni 33-122 mkw. W drugim etapie wzniosą się dwa 15-kondygnacyjne obiekty B i C z 2-kondygnacyjnymi skrzydłami o przeznaczeniu mieszkalnym oraz hotelowym, a także wielorodzinny budynek A, będący 35-kondygnacyjną dominantą inwestycji. Elewacje budynków utrzymane zostaną w podobnej estetyce, choć każdy będzie posiadał swoje charakterystyczne elementy wyróżniające.

Atal Sky+
Atal Sky+, fot. materiały prasowe

Mieszkania we wszystkich budynkach do 15 kondygnacji będą posiadały loggie, a te powyżej 15 kondygnacji powiększone zostaną o dodatkową przestrzeń użytkową. Na parterze budynków C i F inwestor zaaranżuje ogródki lokatorskie. Inwestorzy mogą zdecydować się na nowoczesne mikroapartamenty, jak i przestronne mieszkania.

O bezpieczeństwo mieszkańców zadba ochrona oraz całodobowy monitoring. Na kondygnacjach podziemnych rozlokowane zostaną miejsca parkingowe, komórki lokatorskie oraz boksy na rowery. Na dachach budynków zaprojektowano system „zielonych dachów” odprowadzających wodę opadową. To sprawi, że SKY+ będzie ekologicznym miejscem do życia w centrum Katowic. Zatroszczono się również o infrastrukturę osiedla, by ta odpowiadała potrzebom osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi.

Atal Sky+
Atal Sky+, fot. materiały prasowe

Atal SKY+ wizytówką miasta

Wieżowiec Atal SKY+ będzie jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do życia w Katowicach. W pobliżu inwestycji znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, stacje rowerowe, place zabaw i tereny zielone. Mieszkańcy będą mogli spędzać aktywnie czas nieopodal swojego osiedla. Np. w Parku Boguckim czy korzystać z licznych lokali usługowych, sklepów, restauracji i kawiarni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...