19.9 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSNowa droga na Everest w sercu Warszawy

Nowa droga na Everest w sercu Warszawy

8.848 m n.p.m. do pokonania – charytatywny Everest Run wraca do stolicy po 3 latach nieobecności. VII edycja odbędzie się już 15 kwietnia w nowej lokalizacji. Tym razem uczestnicy biegu zmierzą się ze schodami biurowca Skyliner na warszawskiej Woli należącego do Grupy Karimpol.

Wejście do wieżowca
Wejście do wieżowca , fot. materiały prasowe Skyliner

24 godziny, 41 pięter Skylinera i 56 wejść na jego szczyt. Tyle potrzeba, by wspiąć się na wysokość Mount Everestu w centrum Warszawy. Nie trzeba jednak rzucać się od razu na głęboką wodę. Można pokusić się o zdobycie niższych gór, jak Łysica (4 wejścia), czy Rysy (16 wejść). A wszystko po to, by wspomóc działalność statutową organizatora tego wydarzenia – Fundację Wsparcia Ratownictwa RK.

Skyliner Everest Run

– Skyliner Everest Run 2023 jest okazją dla nas do zakupu kolejnego wyposażenia ratującego życie i zdrowie małych dzieci, a także do sfinansowania sprzętu szkoleniowego. Ambulans Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK przygotowany do ewakuacji medycznej dzieci, niemowląt i noworodków od roku kursuje pomiędzy Ukrainą a Polską. Nie zapomnę, jak osobiście realizowałem przewóz krytycznie chorego noworodka w inkubatorze do Centrum Zdrowia Dziecka. W czasie wojny w Ukrainie nie miał on szans na przeżycie. Dzięki takim transportom jak ten, udaje się nam uratować chore i poszkodowane dzieci – opowiada Michał Janas,  dyrektor Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

W tym roku w punkcie startowym w lobby biurowca przy Rondzie Daszyńskiego może pojawić się 320 biegaczy indywidualnych i 25 czteroosobowych sztafet. Wszyscy uczestnicy biegu podzieleni zostaną na strefy czasowe. Będą mieli do dyspozycji miejsca do odpoczynku i uzupełnienia płynów, posiłek regeneracyjny oraz prysznice. A nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie ekipa ratowników medycznych. Jak podkreślają Organizatorzy, Everest Run Skyliner 2023 nie jest wyścigiem! To rodzaj osobistego wyzwania, które pozbawione będzie rywalizacji czasowej. Lista rankingowa, oparta o liczbę wejść, prowadzona będzie w celach informacyjnych.

Pierwsze takie wydarzenie w wieżowcu

Tegoroczny bieg odbędzie się w Skylinerze po raz pierwszy, ale realizacja celów Fundacji może być łatwiejsza niż dotychczas. Dzięki przeniesieniu Everest Run do jednego z najwyższych budynków w Warszawie posiadającego najnowszej generacji szybkie windy, liczba dostępnych dla uczestników miejsc zwiększyła się o ponad 50%.

– Skyliner to idealne miejsce do zorganizowania tego typu wydarzenia. Jego wysokość, wewnętrzna infrastruktura i lokalizacja biurowca zapewniają możliwość uczestnictwa w biegu ponad 400 osobom. By wejść na najwyższy szczyt świata, trzeba będzie pokonać wysokość naszego budynku 56 razy. Uważam, że to fantastyczny sprawdzian własnych możliwości. A przy okazji szansa na wsparcie szczytnej inicjatywy – mówi Szymon Zduńczyk, Executive Director w Karimpol Polska.

Uczestnicy będą zdobywać Everest, pokonując na piechotę kolejne piętra biurowca. Po dotarciu na szczyt, na dół transportować ich będą dwie przeznaczone do tego windy. One także dołożą pożyteczną cegiełkę do całej akcji.

– Nasze windy będą zwozić zawodników do lobby Skylinera z prędkością 7 metrów na sekundę. A pokonanie ponad 150 metrów zajmie niewiele więcej niż 30 sekund. Z uwagi na fakt, że do góry będą jechać puste, a w dół obciążone, podczas swojej pracy oddadzą do budynku więcej energii elektrycznej, niż same w tym czasie zużyją. To efekt różnicy wagi pomiędzy kabiną  a przeciwwagą oraz działania nowoczesnych napędów regeneracyjnych – mówi Wojciech Maciejewski, Dyrektor Regionalny KONE Sp. z o.o.

Szczegóły wydarzenia

Zapisy na bieg odbędą się w trzech turach. Pierwsza rusza już 10 marca. Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz wszystkie szczegóły znajdują się na stronie: https://everestrun.pl

Organizatorem Everest Run Skyliner 2023 jest Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK. Partnerami wydarzenia są: Grupa Karimpol, właściciel Skylinera oraz firma KONE, producent wind, schodów i chodników ruchomych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...