5.5 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaNEWSChiny: pożar 200-metrowego wiezowca

Chiny: pożar 200-metrowego wiezowca

Tydzień temu, w chińskim mieście Changa doszło do niezwykłego pożaru. W kilkadziesiąt minut doszczętnie spłonął 200-metrowy wieżowiec firmy China Telecom. Liczba ofiar nadal nie jest znana. Czy Chiny i ich reżim je upubliczni?

Chiny i płonący wieżowiec

Internet zalała fala nagrań relacjonujących pożar, który objął wszystkie z 42 pięter chińskiego wieżowca. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się o wszystkim w równie szybkim tempie jak szybko spłonął wieżowiec. W budynku gdzie miał miejsce pożar mieściły się biura państwowej firmy telekomunikacyjnej China Telecom. A wszystko działo się w ciągu dnia, gdy ludzie byli jeszcze w pracy.

Nieoficjalnie mówi się, że w katastrofie mogło zginąć kilkaset osób. Pożar gasiło blisko 300 strażaków i zdaniem chińskiego reżimu został ugaszony. Również jak podają nieoficjalne ustalenia, przyczyną rozprzestrzeniania się ognia był fakt, że w budynku miało znajdować się aż 35 ton paliwa. Prawdopodobnie była to ropa do zasilania generatorów, które zapewniłyby prąd serwerom w wypadku braku centralnego zasilania.

Zakaz budowy

Wielkie chińskie metropolie zdecydowanie kojarzą się z ogromnymi wysokościowcami, podobnie jak Manhattan czy Frankfurt. Obecnie, rekord najwyższego budynku w Chińskiej Republice Ludowej dzierży Shanghai Tower z 632-metrami wysokości. Znajduje się w Szanghaju, będącym prowincją państwa. Okazuje się, że najprawdopodobniej żaden inny budynek go już nie zdetronizuje. Jak podaje BBC – zgodnie z najnowszymi wytycznymi resortów mieszkalnictwa i zarządzania kryzysowego – w metropoliach nie będzie można budować wieżowców wyższych niż 250 metrów. W przypadku miast, które mają do 3 milionów mieszkańców, limitem będzie 150 metrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...