6.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Strona głównaRYNEK NIERUCHOMOŚCIMieszkanie na wagę złota – komentarz Shragi Weisman, CEO Aurec Home

Mieszkanie na wagę złota – komentarz Shragi Weisman, CEO Aurec Home

Mieszkanie na wagę złota – komentarz Shragi Weisman, CEO Aurec HomeDeweloperzy budują coraz więcej mieszkań, ale to wciąż za mało. Polska od lat jest wielkim placem budowy, a popyt na mieszkania jest większy niż to, co oferuje rynek. I choć w branży nieruchomości panują obecnie zmienne nastroje, to deweloperzy nie wstrzymują swoich inwestycji. Wiedzą, że dziś każde mieszkanie jest na wagę złota. Aurec Home, doświadczony gracz na międzynarodowym rynku nieruchomości i kreator inteligentnych rozwiązań zagospodarowania zieleni z sukcesem sprzedaje kolejnej mieszkania.

Branża deweloperska od początku roku mierzy się z wieloma wyzwaniami. Brak gruntów pod inwestycje, drożejące materiały budowlane, spadające zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi, a od 24 lutego zagrożenie wojną, odpływ pracowników z rynku pracy i galopująca inflacja powodują niemałe zawirowania na rynku nieruchomości.

Rekordowy luty

Początek roku na rynku pierwotnym nie zapowiadał się zbyt obiecująco. Jednak w lutym deweloperzy odrobili straty i branża mieszkaniowa osiągnęła rekordowe wyniki. Jak wskazują dane Głównego Urzędu Statystycznego liczba mieszkań oddanych do użytku w lutym wyniosła 18 420, to o 13,2 proc. więcej niż rok temu i najwięcej w historii. Z czego deweloperzy przekazali aż 10 270 mieszkań, o 12,7 proc. więcej niż w lutym 2021 r. Rozpoczęli także budowę 11 320 nowych mieszkań. Jest to najwyższy lutowy wynik w historii – o prawie 15% wyższy niż przed rokiem i o ponad połowę wyższy niż przed miesiącem.

Mieszkanie na wagę złota

Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań, a mimo to popyt ciągle nie nadąża za podażą i nic nie wskazuje na to, że sytuacja się poprawi. Nie bez znaczenia jest fakt, że od początku inwazji Rosji na Ukrainę, do Polski przybyło już 2,415 mln uchodźców. Choć nie każdy chce od razu kupić mieszkanie, to każdy potrzebuje dachu nad głową. Obecnie w kraju jest średnio o 60% mniej wolnych mieszkań niż jeszcze miesiąc temu. Co ważne, ceny mieszkań wciąż idą w górę, a po nowe lokale ustawiają się kolejki. Nikt już nie wierzy, że ceny wyhamują.

Boom na osiedle Miasteczko Jutrzenki od Aurec Home

Dynamikę rynku zauważa Aurec Home, doświadczony gracz na międzynarodowym rynku nieruchomości. Developer prowadzi obecnie z sukcesem sprzedaż mieszkań z osiedli Fabrica Ursus i Miasteczko Jutrzenki. Pierwszą inwestycję wyróżnia unikalna architektura połączona z historią miasta. Część zabudowy mieszkaniowej tworzą pozostające pod ochroną konserwatora zabytków, fragmenty dawnej fabryki „Ursus”. Dużym zainteresowaniem cieszą się także mieszkania z osiedla Miasteczko Jutrzenki zlokalizowanego na warszawskich Włochach.

– W ramach piątego etapu sprzedaży mieszkań z inwestycji Miasteczko Jutrzenki już 15 kwietnia oddajemy 165 lokali. Co ważne, klienci będą mogli kupić mieszkania w systemie płatności 30/70. Oznacza to, że teraz mogą zapłacić tylko 30% ceny, a 70% po zakończeniu budowy. Drugi etap, który obejmuje 125 lokali, zostanie zakończony we wrześniu. Trzeci – ponad 100 mieszkań – jest aktualnie w stanie deweloperskim. Z kolei czwarty etap i ok. 100 mieszkań jest w realizacji i zostanie zakończony za 15 miesięcy. Jak widać, Miasteczko Jutrzenki to duże osiedle w zaawansowanym stadium budowy — komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home.

Mieszkanie od Aurec Home – wysoki standard, wypoczynek, sport i ekologia

Deweloper Aurec Home, sprzedaje nie tylko metry kwadratowe, lecz przede wszystkim styl życia. Kreuje bezpieczne, komfortowe i funkcjonalne przestrzenie wokół swoich inwestycji. Szczególnymi profitami cenionymi przez klientów są nowoczesne strefy relaksu Aurec Active. Można w nich uprawiać sport lub wypoczywać w zgodzie z naturą.

– Jako świadomi deweloperzy jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za budowę samych mieszkań, ale za kreowanie przyjaznej przestrzeni do życia wokół swoich inwestycji. Wcześniej pandemia, obecnie zagrożenie wojną, spowodowały, że zdrowie fizyczne i psychiczne stały się priorytetem. Dlatego na terenie Miasteczka Jutrzenki, jak i we wszystkich inwestycjach realizowanych przez Aurec Home znajdują się strefy Aurec Active ukierunkowane na aktywność fizyczną, relaks i ekologię – powiedział Shraga Weisman, CEO Aurec Home.

Mieszkanie na wagę złota – komentarz Shragi Weisman, CEO Aurec Home - kobieta ćwiczy na siłowni
Mieszkanie na wagę złota / Wizualizacja strefy Aurec Active – Miasteczko Jutrzenki

W komfortowych strefach Aurec Active znajdują się sale fitness i pilates, plenerowa siłownia czy elementy wypoczynku jak drewniane leżanki. Inwestor nie zapomniał o kreatywnej przestrzenie dla młodzieży zapewniającej aktywny wypoczynek. Dla najmłodszych lokatorów przygotował edukacyjne place zabaw i strefy wodne. Dorośli odpoczną w przyjaznej strefie relaksu usytuowanej na dachach budynków, a seniorzy, spacerując licznymi zielonymi ścieżkami.

Inwestycje i rozwój Aurec Home

Duży popyt na nowe mieszkania zapoczątkował kolejną realizację dewelopera Aurec Home, tym razem na warszawskiej Białołęce. Wyjątkową zaletą inwestycji My Forest usytuowanej w lokalizacji Modlińska 342 jest prywatny las o powierzchni 4.000 mkw. dostępny tylko dla domowników. Lokatorzy będą mogli korzystać bez ograniczeń z uroków natury o każdej porze roku. Szlaki spacerowe i ścieżki rowerowe pozwolą mieszkańcom aktywnie spędzać czas wolny, a miłośnikom czworonogów na długie spacery z pupilem.

– Cieszymy się dużym zaufaniem klientów, dla których z pasją tworzymy kolejne inwestycje. Nasze plany są ambitne i nieustannie je realizujemy. Każdego dnia umacniamy swoją pozycję na rynku nieruchomości, by w przyszłości stać się jednym z kluczowych graczy w Polsce – podsumowuje CEO Aurec Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...