3.5 C
Warszawa
wtorek, 2 marca, 2021
Strona główna SKYSCRAPERS WORLDWIDE Ghelamco finalizuje transakcję sprzedaży wieżowca Silver Tower w Brukseli

Ghelamco finalizuje transakcję sprzedaży wieżowca Silver Tower w Brukseli

Pomimo pandemii koronawirusa Ghelamco wywiązało się ze zobowiązania ukończenia swojej belgijskiej inwestycji Silver Tower w uzgodnionym terminie 18 miesięcy i sfinalizowało jej sprzedaż firmie Deka Immobilien.

Silver Tower, Bruksela, Ghelamco
Silver Tower, Bruksela, Ghelamco, fot. materiały prasowe

Budynek Silver Tower, który niedawno zmienił nazwę na Iris Tower, jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów Regionu Stołecznego Brukseli. Liczący 137 metrów i 34 pięter wieżowiec stał się znakiem rozpoznawczym okolic dworca kolejowego North Station. Na powierzchni blisko 45 tys. mkw. będzie w nim pracować ponad 2000 urzędników brukselskiej administracji publicznej i podatkowej.

Pełna terminowość

Transakcja została sfinalizowana w ustalonej kwocie 205 mln euro, a budynek oddaliśmy zgodnie z harmonogramem określonym w ofercie. Szczególnym wyzwaniem było dla nas zaplanowanie logistyki, ponieważ musieliśmy pracować w bardzo ograniczonej przestrzeni, pomiędzy głównymi arteriami komunikacyjnymi i torami kolejowymi. Realizacja tak napiętego harmonogramu, na który wpływ miały również obostrzenia związane z koronawirusem, była możliwa wyłącznie dzięki znakomitemu przygotowaniu oraz dokładnemu monitorowaniu prac. To cecha charakterystyczna dla modelu biznesowego firmy Ghelamco, który opiera się na tzw. integracji pionowej, co oznacza, że mamy pełną kontrolę nad procesem budowy – od projektu po oddanie do użytku – mówi Michael Gheysens, dyrektor zarządzający Ghelamco Belgium.

Najwyższa jakość w Silver Tower

Iris Tower jest przede wszystkim bardzo efektywny energetycznie. Budynek uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Duże przeszklenia nie tylko zapewniają odpowiednią ilość światła słonecznego, lecz także doskonałą izolację, co pozwala utrzymać wysoki poziom efektywności energetycznej.

Silver Tower, Bruksela, Ghelamco, fot. materiały prasowe
Silver Tower, Bruksela, Ghelamco, fot. materiały prasowe

Najważniejsze jest wykorzystanie odpowiednich technologii, a nasz sektor jest bardzo zaawansowany pod tym względem. Koronawirus przyspiesza ten trend, ponieważ budynki muszą spełniać coraz surowsze wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju, bezpiecznego środowiska pracy i miejsca spotkań. To stawia nas w doskonałym położeniu oraz dobrze rokuje na przyszłość. Popyt na nowe budynki wyposażone w efektywne technologie będzie rosnąć, ponieważ wiele spośród istniejących obiektów nie jest przygotowanych do spełnienia obecnych wymagań dotyczących środowiska pracy – mówi Paul Gheysens, dyrektor generalny Ghelamco Group.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...