16.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024

Spark B przejęty

Colliers, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, rozpoczęła współpracę ze spółką Stena Fastigheter, obejmując w zarządzanie budynek biurowy Spark B na warszawskiej Woli.

Biurowiec Spark Warszaw
fot. materiały prasowe

Spark B to nowoczesne biuro

Spark B jest częścią nowoczesnego kompleksu biurowego, na który składają się 3 budynki zlokalizowane przy al. Solidarności 171 w Warszawie. 10-piętrowy biurowiec klasy A+ oferuje łącznie ok. 19 tys. mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Do dyspozycji najemcow i gości oddano 152 miejsca parkingowe na dwóch kondygnacjach podziemnych oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt jest również dobrze przystosowany do potrzeb osób dojeżdżających do pracy rowerem. Oprócz miejsc postojowych kompleks oferuje specjalne stacje naprawcze, windy, prysznice i przebieralnie.
Budynek spełnia wysokie wymagania certyfikatu „Budynek bez barier”, przyznawanego na podstawie audytu przez Fundację Integracja. Jej audytorzy analizują dostępność architektoniczną obiektu podczas wizji lokalnej oraz na podstawie udostępnionych planów architektonicznych. To eksperci w zakresie dostępności oraz testerzy z różnymi niepełnosprawnościami. Do udogodnień zapewnionych w Spark B należą m.in. specjalne pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących. Ponadto – identyfikacja wizualna z wykorzystaniem alfabetu Braille’a czy dodatkowe miejsca parkingowe dla pracowników z niepełnosprawnością. Obiekt został zaprojektowany z uwzględnieniem potrzeb lokalnej społeczności. Tak aby poprawić jakość życia okolicznych mieszkańców i przyczynić się do rozwoju całej okolicy. W budynku znajduje się ogólnodostępna strefa relaksu i rozrywki, strefa co-workingowa, a także paczkomat.

Nowość w portfolio

Usytuowanie Spark B u zbiegu dwóch głównych arterii komunikacyjnych na warszawskiej Woli (ul. Okopowa i al. Solidarności) umożliwia szybką i wygodną komunikację z innymi dzielnicami. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, a najbliższa stacja metra „Rondo Daszyńskiego” oddalona jest o ok. 8 minut spacerem.
– Cieszymy się, że do naszego portfolio dołączył tak prestiżowy obiekt jak Spark B. Biurowiec, dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych, m.in. specjalnego systemu zarządzania budynkiem (BMS) czy nowoczesnego mechanizmu filtracji powietrza, a także aranżacji przestrzeni w pełni odpowiadającej potrzebom użytkowników, zapewnia zdrowe i bezpieczne środowisko pracy, co jest obecnie najważniejszą kwestią w przypadku nieruchomości biurowych. Zrównoważony rozwój to trend, który stale zyskuje na znaczeniu zarówno w oczach właścicieli budynków, jak i najemców – mówi Agnieszka Krzekotowska, partner i dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers.
Stena Fastigheter jest jedną z największych szwedzkich firm prywatnych zajmujących się nieruchomościami. Posiada w swoim portfolio 26 000 domów i 1250 projektów komercyjnych w największych ośrodkach miejskich Szwecji. Firma działa w Göteborgu, Sztokholmie, Malmö, Uppsali, Landskronie i Lund oraz w ich okolicach. Dzięki stosowaniu podejścia polegającego na zarządzaniu relacjami oraz skoncentrowaniu na zrównoważonym rozwoju, Stena Fastigheter wspólnie z mieszkańcami i innymi interesariuszami opracowuje nowy kształt poszczególnych dzielnic, tworząc atrakcyjne miejsca do życia i rozwoju. Firma w swojej działalności koncentruje się na budynkach mieszkalnych i komercyjnych nieruchomościach biurowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...