23.6 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaPOLSKAKTW II, najwyższy budynek Katowic: trwa montaż kolejnych elementów elewacji

KTW II, najwyższy budynek Katowic: trwa montaż kolejnych elementów elewacji

Budowa .KTW II postępuje. W realizacji jest już 12 kondygnacja, a przypomnijmy, że biurowiec będzie miał aż 31 pięter. Równolegle rozpoczęły się prace instalacyjne w częściach podziemnych, natomiast na najniższych kondygnacjach montowane są kolejne fragmenty elewacji.

Na fasadzie .KTW II montowana jest elewacja

Na najniższych kondygnacjach .KTW II rozpoczął się montaż paneli, które pokryją fasadę najwyższego budynku Katowic. Elewacja biurowca będzie taka jak ta na niższej wieży – .KTW I. Stworzą ją panele z selektywnego szkła, które okala metalowa rama. Na szczycie niższego biurowca mamy jeszcze czarną elewację z siatek cięto – ciągnionych, za którą ukryto kondygnację techniczną.

.KTW
fot. DziennikZachodni.pl

Dodajmy, że .KTW II będzie najwyższym budynkiem Katowic (obecnie taki status ma Altus przy Uniwersyteckiej). Wieżowiec, powstający w sąsiedztwie Ronda im. gen. Jerzego Ziętka i Spodka, osiągnie 133 metry wysokości i będzie miał 31 pięter. Budowa trwa od jesieni ubiegłego roku.

Aktualnie w realizacji jest 12. kondygnacja, a to oznacza, że biurowiec jest już wyższy niż sąsiedni Spodek. Pierwsza bryła budynku jest gotowa, obecnie trwa realizacja drugiej, a docelowo .KWT II ma się składać z trzech brył przesuniętych względem siebie (w biurowcu .KTW I mamy dwie bryły). W miejscach przesunięć powstaną okazałe tarasy, zaś cały zabieg nada konstrukcji dynamiki. Pierwsze z przesunięć jest między 9. a 10. kondygnacją.

.KWT II będzie gotowe na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2022 roku

.KTW zostało zaprojektowane jako kompleks dwóch budynków biurowo-usługowych, połączonych trzypoziomowym garażem podziemnym. Niższy – 14 – kondygnacyjny wieżowiec – otwarto w 2018 roku. Wśród najemców tego biurowca są m.in. Fujitsu Global Delivery Center, Teleperformance Poland, City Handlowy, EY, mBank, Gastromall Group oraz Świat Prasy.

.KTW
fot. DziennikZachodni.pl

Budowa wyższego ma się zakończyć na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2022 roku.

Oba biurowce zostały zaprojektowane przez znaną i wielokrotnie nagradzaną bytomską pracownię Medusa Group. Natomiast inwestorem .KTW jest TDJ Estate. Firma buduje w Katowicach osiedle Franciszkańskie, kameralny kompleks wielorodzinny Bardowskiego 1 na os. Witosa, a także osiedle Pierwsza Dzielnica w sąsiedztwie Strefy Kultury.

Gdzie znajduje się najwięcej wieżowców? Nie w Nowym Jorku!

źródło: DziennikZachodni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...