5 C
Warszawa
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaNEWSVIDEO: Wspomnienie zimy w Warszawie

VIDEO: Wspomnienie zimy w Warszawie

Wypatrując pierwszego dnia wiosny, możemy wrócić do ostatnich wspomnień zimy w Warszawie. Na niezwykłym video, które uchwycił dla Was nasz dron możemy zobaczyć skyline miasta Warszawa skąpany w śniegu. Mroźne powietrze sprawia, że miasto wygląda niezwykle surowo.

Od czasu tego ujęcia miasto znów urosło, gdyż zachodzące w nim zmiany są niezwykle dynamiczne. Jak na przykład – choć niewidoczny na video – rosnący w tempie jednej kondygnacji w ciągu czterech dni wieżowiec SkySAWA. Inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości powstająca przy ulicy Świętokrzyskiej będzie docelowo mierzyła ponad 155-m wieża będzie liczyć 40 pięter. Cykl jest wyjątkowo szybki, bo zaledwie cztery dni zajmuje budowa kondygnacji wieżowych. Jest to efekt zastosowania przez generalnego wykonawcę inwestycji, firmę PORR S.A., technologii wznoszenia konstrukcji z trzonem wyprzedzonym.

Co ciekawe, na video nie widać jeszcze zamontowanej obecnie na Varso Tower wiechy, z którą wieżowiec sięga aż 310 metrów. Ponadto, na wieżowcu 11 marca zawisła symboliczna wiecha – symbol zakończenia prac konstrukcyjnych, teraz rozpocznie się wykańczanie projektu.

Poza wieżowcami możemy dojrzeć inne piękne okazy architektury miasta z perspektywy lotu ptaka. Są to Stadion Narodowy, czy łączące Warszawę mosty na Wiśle. Całość skąpana w mrozie i przeszywającym chłodzie. Spójrzmy po raz ostatni na zimowy krajobraz miasta i powróćmy do wspomnień, czekając jednak na nadchodzącą wiosnę. Wtedy miasto przybiera niezwykłych barw.

Więcej niezwykłych nagrań możecie zobaczyć na naszym kanale na YouTube.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...