7.2 C
Warszawa
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaNEWSThe Bridge na półmetku

The Bridge na półmetku

The Bridge, jedyny aktualnie powstający wieżowiec biurowy w stolicy, rośnie jak na drożdżach – obecnie realizowana jest 26 kondygnacja. 174-metrowy biurowiec Ghelamco przy placu Europejskim będzie jednym z najbardziej ekologicznych i zaawansowanych technologicznie budynków w Europie Środkowo-Wschodniej.

The Bridge już na półmetku
The Bridge już na półmetku, fot. materiały prasowe

Prace na budowie The Bridge, który docelowo będzie posiadał 40 pięter, nabrały zawrotnego tempa – co 5 dni powstaje kolejna kondygnacja! Pod koniec sierpnia rozpoczął się montaż szklanych paneli elewacyjnych. Równocześnie trwają prace związane z połączeniem wieżowca z historycznym gmachem Bellony, który stanie się częścią biurowego kompleksu. Wyeksponowany i poddany pieczołowitej renowacji zostanie zabytkowy hol z kolumnadą i reprezentacyjną klatką schodową. Oba budynki będą posiadały przestronne, wysokie na trzy kondygnacje wspólne lobby. Jego charakterystycznym elementem są wielkie, mierzące nawet do 18 m filary z betonu barwionego w masie, układające się w literę V, oraz szerokie schody, na których będzie można też przysiąść.

The Bridge wyznacza najwyższy standard na polskim rynku biurowym. To ultranowoczesny i ekologiczny biurowiec na wielu płaszczyznach, czego potwierdzeniem są pierwsze w naszej części Europy certyfikaty SmartScore i WiredScore o najwyższej punktacji. Wieżowiec będzie wykorzystywał najnowsze technologie przekładające się na bezpieczeństwo i komfort pracy jego użytkowników, ale także na środowisko, zgodnie z naszą strategią ESG. To obecnie największa i najbardziej spektakularna inwestycja realizowana na stołecznym rynku nieruchomości komercyjnych i zarazem jeden z najambitniejszych projektów w naszym portfolio – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Konstrukcja wieżowca
Konstrukcja wieżowca, fot. materiały prasowe

Wieżowiec The Bridge w klimacie ESG

Powstający u zbiegu ulic Towarowej i Grzybowskiej wieżowiec The Bridge posiadać będzie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. Oprócz przyznanych certyfikatów SmartScore i WiredScore na najwyższym poziomie Platinium, certyfikowany będzie również w systemach WELL, WELL Health Safety Rating. Czy BREEAM, Green Building Standard oraz Obiekt bez barier.

The Bridge już na półmetku
The Bridge już na półmetku, fot. materiały prasowe

Docelowo The Bridge ma być neutralny energetycznie i zasilany w 100% czystą energią pochodzącą z farm fotowoltaicznych. Obiekt wykorzystywać będzie energooszczędny i innowacyjny Building Energy Management System, zainstalowany w celu monitorowania i zarządzania parametrami energetycznymi budynku. Ponadto, w wieżowcu wdrożona zostanie nowatorska technologia kanalizacji podciśnieniowej, pozwalająca na zminimalizowanie zużycia wody w toaletach o 75%.

W budynku zastosowany zostanie również autorski system operacyjny Signal OS. Pozwala on m.in. na zrównoważone gospodarowanie wodą i energią oraz kontrolę obróbki powietrza wraz z jego monitoringiem, aby było wolne od smogu. Elementem systemu jest aplikacja mobilna umożliwiająca najemcom poruszanie się po biurowcu bez karty dostępu czy rezerwację sal i miejsc parkingowych. W The Bridge wykorzystane będą też specjalne rozwiązania antypandemiczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów. To jest m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych.

Konstrukcja wieżowca
Konstrukcja wieżowca, fot. materiały prasowe

The Bridge zaoferuje przyszłym użytkownikom łącznie 47 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej. A na 40 piętrze wieżowca znajdzie się podniebny taras do wyłącznego użytku najemcy. Budynek wyposażony będzie w około 280 miejsc parkingowych, w tym z ładowarkami do samochodów elektrycznych. A także specjalny parking dla jednośladów elektrycznych z punktami do ładowania. Rowerzyści dostaną do użytku prawie 150 miejsc na rowery oraz szatnie z natryskami.

Wieżowiec zaprojektowany został przez uznaną holenderską pracownię architektoniczną UNStudio we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury PROJEKT. Planowany termin zakończenia budowy The Bridge to I kwartał 2025 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...