19.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSSukces kampusu Forest potwierdzony nagrodami

Sukces kampusu Forest potwierdzony nagrodami

Czerwiec 2023 r. był bardzo udanym miesiącem dla kampusu biurowego Forest, który zdobył dwie nagrody architektoniczne i urbanistyczne. Sukcesy projektu HB Reavis doceniły jury prestiżowych konkursów, których członkowie przyznali budynkowi Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy oraz tytuł Lidera Dostępności.

Projekt HB Reavis z kolejną nagrodą
Projekt HB Reavis z kolejną nagrodą, fot. materiały prasowe
Forest Liderem Dostępności
Forest Liderem Dostępności, fot. materiały prasowe

Forest to jeden z najbardziej zielonych projektów biurowych w Warszawie. Projektantom zależało na stworzeniu otulonego zielenią miejsca, które jest przyjazne i dostępne dla każdego. Oprócz cieszącej się dużym zainteresowaniem funkcji biurowej, obiekt oferuje szereg przestrzeni publicznych. Pomiędzy budynkami mieści się otwarte dla pieszych patio obsadzone drzewami i krzewami, a popularny ogród na dachu jest dostępny dla każdego, kto chce podziwiać widok na panoramę miasta.

Forest z nagrodą za architekturę

Dziedziniec Kampusu
Dziedziniec Kampusu, fot. materiały prasowe

14 czerwca podczas gali 9. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy uhonorowano najlepsze obiekty, przestrzenie i wydarzenia architektoniczne zrealizowane w 2022 roku. Jury konkursu przyznało kampusowi biurowemu Forest Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii „Architektura komercyjna”.

Organizatorem konkursu i fundatorem Nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy. Partnerzy merytoryczni to Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Oraz Oddział Warszawski Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Nagroda za inkluzywność

Taras na Kampusie Forest
Taras na Kampusie Forest, fot. materiały prasowe

28 czerwca w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala finałowa konkursu architektoniczno-urbanistycznego „Lider Dostępności” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich. Wydarzenie pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zbiegło się z obchodami Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Zwycięzców wyłoniła kapituła złożona z urbanistów i specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego oraz ekspertów zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP. Spośród 27 finalistów kampus biurowy Forest został nagrodzony „Liderem Dostępności” w kategorii obiekt biurowo-handlowy.

Jury doceniło zastosowane rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby różnych grup społecznych niezależne od ich wieku, sprawności, możliwości i płci. Bez przeszkód z Forest mogą korzystać osoby niepełnosprawne, niewidome, słabowidzące, niesłyszące, poruszające się na wózkach, seniorzy, rodzice z dziećmi, osoby z nieporęcznym bagażem czy nieznające języka polskiego.

To już kolejne wyróżnienia dla kampusu biurowego Forest. Jego projekt Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego nagrodziło także najlepszym budynkiem ekologicznym 2021 roku.

Dziedziniec Kampusu
Dziedziniec Kampusu, fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...