17.9 C
Warszawa
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSHB Reavis w Polsce podsumowuje udany 2023 rok

HB Reavis w Polsce podsumowuje udany 2023 rok

HB Reavis, właściciel i zarządca nieruchomości komercyjnych, podsumował 2023 rok na polskim rynku. To był pracowity czas, w którym firma była jednym z najaktywniejszych graczy na rynku biurowym w Warszawie. W minionym roku zespół wynajmu HB Reavis z powodzeniem podpisał 14 umów obejmujących łącznie 26,8 tys. mkw. powierzchni.

Wieżowiec Varso Tower
Wieżowiec Varso Tower, fot. materiały prasowe

W 2023 roku HB Reavis skutecznie wdrożyło nową strategię polegająca na wzmocnieniu roli właściciela nieruchomości komercyjnych, który w Polsce zarządza nowoczesnymi budynkami o łącznej powierzchni 220 tys. mkw. Zielony kampus biurowy Forest został praktycznie w całości wynajęty, a ostatnie powierzchnie biurowe zajęły w nim spółki z Grupy Banku Pekao S.A. (6,2 tys. mkw.). Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście biura w Varso Tower, który jest obecnie wynajęty w 85%.

Varso Tower od HB Reavis z prawie kompletem najemców

– Prowadzimy obecnie rozmowy z firmami zainteresowanymi wynajmem ostatnich wolnych biur w Varso Tower. Podpisaliśmy już umowy z dwoma kolejnymi najemcami wieżowca, które będziemy mogli ogłosić wiosną. Warto podkreślić, że prawie wszyscy klienci budynku zdecydowali się podpisać umowy na okres aż 10 lat, co świadczy o dużym zaufaniu do jego wysokiej jakości i potwierdza stabilny popyt na biura klasy premium, które spełniają potrzeby najbardziej wymagających pracodawców – mówi Karol Wyka, członek zarządu i dyrektor ds. wynajmu HB Reavis w Polsce.

Biuro w Varso Tower of HB Reavis
Biuro w Varso Tower of HB Reavis, fot. materiały prasowe

Do grona najemców najwyższego budynku w Unii Europejskiej w ubiegłym roku dołączyła kancelaria prawna Baker McKenzie (4,4 tys. mkw.), firma private equity Enterprise Investors (1,6 tys. mkw.), firma budowlana Atlas Ward (1,5 tys. mkw.), pracownia architektoniczna Foster + Partners (730 mkw.) oraz polski oddział AFI Europe (730 mkw.).

– Liczne nowe umowy najmu to dowód wiodącej roli Varso Tower na rynku powierzchni biurowej w Warszawie. Nasi klienci niezmiennie cenią też niższe budynki Varso Place, które pozostają w pełni wynajęte. Ponadto, po chwilowych zawirowaniach pandemicznych obserwujemy zdecydowany powrót pracowników do biur, a większa frekwencja oznacza jeszcze lepsze możliwości wzbogacenia oferty gastronomiczno-handlowej na parterze kompleksu – dodaje Cezary Błaszczyk dyrektor zarządzający w HB Reavis Investments Poland.

Kampus biurowy Forest
Kampus biurowy Forest, fot. materiały prasowe

Zielony aspekt najmu

Ørsted, jedna z najbardziej zrównoważonych firm energetycznych na świecie, przedłużyła i powiększyła swoje biuro, które obecnie zajmuje łącznie 7,1 tys. mkw. w budynku Varso 2. W tym czasie, w parterze wielofunkcyjnego Varso Place otworzyły się również kolejne lokale gastronomiczne i handlowe. Takie jak kawiarnia Green Caffè Nero, piekarnia Gorąco Polecam, restauracja Salad Story, wypożyczalnia Enterprise oraz salon Relay.

Również w 2023 roku HB Reavis zadeklarowało realizację celów w zakresie dekarbonizacji. Zatwierdziła je inicjatywa Science Based Targets (SBTi). Do 2030 roku firma ograniczy emisje zakresu 1 i 2 o 42%. A najpóźniej do 2050 roku zmniejszy całkowity ślad węglowy o 90%. Kampus biurowy Forest oraz wszystkie budynki Varso Place wpisują się w najnowsze trendy ESG. To potwierdziły niezależne certyfikaty BREEAM oraz WELL.

Działalność HB Reavis w Polsce doceniły jury różnych konkursów w minionym roku doceniona licznymi nagrodami branży nieruchomości i budownictwa. Cieszące się popularnością budynki Forest i Varso Tower zyskały tytuł najlepszych biurowców roku. Ponadto, zostały uhonorowane wieloma statuetkami za ich udaną architekturę, innowacje technologiczne, ogólnodostępne ogrody i inkluzywność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...