26.5 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSCity Hub przy Wave od Skanska wystartował

City Hub przy Wave od Skanska wystartował

Pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności – City Hub –  rozpoczął swoją działalność. Koncept został oficjalnie uruchomiony podczas konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli partnerów projektu – Skanska, Hop.City i Traficar. W trakcie spotkania został także zaprezentowany ukończony budynek A biurowca Wave.

Wypożyczenia skuterów

26 sierpnia, przy gdańskim biurowcu Wave zrealizowanym przez Skanska, oficjalnie został uruchomiony węzeł City Hub. Jest to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, w której każdy może m.in. wypożyczyć elektryczne skutery od Hop.City. Ponadto hulajnogi z aplikacji Bolt czy samochody Traficar. Na miejscu znajduje się też stacja do ładowania desek i hulajnóg elektrycznych Si.City. Poza funkcją ładowania, chroni ona sprzęt przed kradzieżą.

City Hub - Wave
fot. materiały prasowe

Koncept uwzględnia również postój taksówek i miejsce na dostawy. Projekt wspiera także mocno infrastrukturę dla rowerzystów. W ramach pierwszej fazy kompleksu Wave powstało już ponad 230 miejsc rowerowych. A ponadto szatnie, prysznice oraz specjalna winda do garażu dla rowerzystów. Dostępna dla wszystkich stacja naprawy przyda się w razie wszelkich usterek jednośladu.

Pierwsze takie rozwiązanie

– City Hub to pierwsze tego typu rozwiązanie w tym regionie Polski. Zapewnia bardzo dogodną komunikację z innymi częściami aglomeracji, zachęca do korzystania z alternatywnych form transportu i tym samym ma szansę stać się odpowiedzią na ciągle rosnące natężenie ruchu. Dziękujemy naszym partnerom – Hop.City i Traficar. Dziś wspólnie świętujemy otwarcie węzła, który jest efektem naszej współpracy – mówi Konrad Ziejewski, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska, odpowiedzialny za inwestycję Wave. – City Hub cieszy się popularnością. W ostatnich dniach wolę dołączenia do tej inicjatywy wyraziła firma Bolt, która ze względu na City Hub poszerzyła strefę zasięgu usług wynajmu hulajnóg o tę część Gdańska oraz zadeklarowała codzienne dostawy hulajnóg do wyznaczonej przez nas strefy – dodaje Konrad Ziejewski.

City Hub - Wave
fot. materiały prasowe
City Hub - Wave
fot. materiały prasowe

City Hub połączy się z aplikacją budynkową Connected by Skanska. Dzięki niej najemcy biurowca Wave uzyskują między innymi możliwość poruszania się po budynku przy pomocy smartfona zamiast karty dostępu. Ponadto będą mieli możliwość wjazdu do garażu na podstawie numerów tablic rejestracyjnych czy sprawdzenia dostępności pojazdów w City Hubie. Aplikacja pozwoli także pracownikom na zorganizowanie wspólnego przejazdu samochodem, czyli tzw. carpoolingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...