4.6 C
Warszawa
czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaARCHITEKTURAGodni zaufania: prace przy DSTRCT.Berlin nabierają tempa dzięki finansowaniu

Godni zaufania: prace przy DSTRCT.Berlin nabierają tempa dzięki finansowaniu

Międzynarodowy dostawca przestrzeni pracy HB Reavis zdobył finansowanie na realizację DSTRCT.Berlin – swojej pierwszej niemieckiej inwestycji na zabytkowych terenach Alter Schlachthof w stołecznej dzielnicy Pankow – pomimo skomplikowanej sytuacji finansowej wywołanej pandemią COVID-19. Kredytu w wysokości ponad 230 mln euro udziela Landesbank Hessen-Thüringen Girozentrale (Helaba) z siedzibą we Frankfurcie nad Menem.

Trzeci taki w Berlinie

DSTRCT.Berlin to pierwsza inwestycja HB Reavis w stolicy Niemiec. Składają się na nią dwie części: nowy budynek biurowy i wyremontowane zabytkowe hale. Obiekt ma powstać zgodnie z hasłem przewodnim „Work.Eat.Meet” (pracuj, jedz, spotykaj się). Jest to projektowanie zorientowane na człowieka. Z naciskiem na rozwiązania sprzyjające dobremu samopoczuciu i zdrowiu użytkowników.
Niedawno inwestycja otrzymała certyfikat WiredScore Platinum – to dopiero trzeci taki budynek w Berlinie! Certyfikacja w systemie WiredScore zapewnia niezbędną przejrzystość i dostęp do ważnych informacji na temat infrastruktury cyfrowej budynku. Dodatkowo pozwala ocenić trzy najważniejsze aspekty inwestycji: komunikację, infrastrukturę i potencjał. Certyfikat Platinum przyznawany jest obiektom o najlepszych w swojej klasie rozwiązaniach w zakresie komunikacji.
DSTRCT.Berlin
fot. materiały prasowe

Złoty certyfikat

Docenione zostały także pierwsze działania mające zapewnić dobre samopoczucie, zdrowie i produktywność użytkowników nowego budynku, który jako jeden z zaledwie trzech obiektów w Berlinie otrzymał precertyfikat WELL z oceną „Gold”.
Starania o precertyfikat to trudny i ważny proces. Wymaga on nie tylko ambicji, ale także podjęcia wielu przygotowań i środków. Wszystko to z myślą o stworzeniu przestrzeni pracy przyjaznej dla ludzi. Deweloper planuje uzyskać finalny certyfikat WELL w 2021 roku.
Umowę najmu powierzchni biurowej w realizowanym obiekcie podpisały już dwie międzynarodowe firmy: Strato AG i 1&1 Ionos. Nowe biura pomieszczą blisko 550 pracowników, zapewniając doskonały dojazd rowerzystom i osobom korzystającym z komunikacji publicznej.
DSTRCT.Berlin
fot. materiały prasowe

Szczegóły inwestycji

W kwietniu wykonano roboty zbrojarskie w części podziemnej nowego budynku. Znajdzie się również w niej garaż z miejscami postojowymi dla ok. 800 rowerów oraz szatniami i prysznicami.
W halach dawnej rzeźni miejskiej z 1881 roku trwają przebudowy. Obejmuje ona kilka poziomów: mur z cegły klinkierowej, wysokie sufity i galerie okienne. Mają się w nich mieścić wyjątkowe przestrzenie pracy, a także pasaż handlowo-usługowy z kawiarniami, restauracjami i sklepami, które ożywią okolicę.

Firma HB Reavis korzystała z usług berlińskiej kancelarii prawnej Greenberg Traurig Deutschland LLP.

Marcel Sedlák, dyrektor zarządzający HB Reavis w Niemczech: – Cieszymy się, że udało nam się pomyślnie sfinansować realizację DSTRCT.Berlin, dzięki czemu prace na wszystkich poziomach inwestycji posuwają się naprzód. To już nasz drugi projekt realizowany wspólnie z bankiem Helaba – przedtem blisko i sprawnie współpracowaliśmy przy finansowaniu Varso Place w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...