19.9 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWARSZAWAVIBE pokrył się podwójną Platyną dla inteligentnych budynków

VIBE pokrył się podwójną Platyną dla inteligentnych budynków

Ghelamco ponownie potwierdziło najwyższe zaawansowanie technologiczne swoich budynków. Biurowiec VIBE na warszawskiej Woli, którego budowa dobiega końca, uzyskał najwyższy Platynowy rating w certyfikacji WiredScore oraz SmartScore.

VIBE od Ghelamco
VIBE od Ghelamco, fot. materiały prasowe

W 2022 roku Ghelamco jako pierwszy deweloper w Europie Środkowo-Wschodniej certyfikował swój budynek (The Bridge) w WiredScore oraz SmartScore. Ustanowił tym samym nowy standard innowacji w inteligentnych budynkach. Teraz podwójny Platynowy poziom otrzymał kolejny projekt z portfolio dewelopera – pierwszy budynek kompleksu biurowego VIBE.

Certyfikacja WiredScore to uznawany na całym świecie standard dla cyfrowej łączności w nieruchomościach. Osiągnięcie statusu Platynowego oznacza, że VIBE oferuje najwyższy poziom łączności, zapewniając najemcom dostęp do solidnej i niezawodnej infrastruktury cyfrowej. Jest to kluczowe dla nowoczesnych firm, które w dużej mierze polegają na technologii i komunikacji cyfrowej. Z kolei SmartScore ocenia technologiczne parametry budynków wraz z cyfrowymi funkcjonalnościami dostępnymi dla ich użytkowników i obsługi. Platynowy rating dla VIBE podkreśla zaawansowany poziom inteligentnych funkcjonalności, które poprawiają doświadczenia użytkowników, zwiększają efektywność operacyjną i wspierają zrównoważone praktyki.

Uzyskanie platynowych certyfikatów SmartScore i WiredScore dla VIBE’a to efekt naszego nieustannego dążenia do wdrażania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz troski o zrównoważony rozwój. Każdy nasz projekt realizowany jest z myślą o zapewnieniu użytkownikom najlepszych doświadczeń oraz najwyższego poziomu komfortu i bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni, że nasze inwestycje wyznaczają nowe standardy w branży nieruchomości, zarówno pod względem innowacyjności, jak i dbałości o środowisko. To osiągnięcie jest kolejnym potwierdzeniem naszego zaangażowania w rozwój inteligentnej infrastruktury w biurowcach – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

W procesie certyfikacji Ghelamco wspierał zespół Colliers.

VIBE to zrównoważony rozwój

Ponownie jesteśmy pod wrażeniem strategicznego podejścia Ghelamco do rozwiązań technologicznych. VIBE nie tylko wykorzystuje zaawansowane systemy automatyki budynkowej, lecz także w zaawansowany sposób zbiera dane ESG i wspiera zrównoważony rozwój – mówi Łukasz Ciesielski, Smart Building Consultant, Colliers.

Ghelamco nadal pokazuje swoje zaangażowanie w rozwijanie najlepszych w swojej klasie nieruchomości, skoncentrowanych na dostarczaniu doskonałego doświadczenia technologicznego dla najemców. Ponadto, to znaczące dopasowanie zapewnia, że Vibe A jest naprawdę gotowy na przyszłość, spełnia wyjątkowe standardy zrównoważonego rozwoju i efektywności operacyjnej oraz oferuje przestrzeń, w której najemcy mogą się adaptować i rozwijać, aby sprostać przyszłym wymaganiom najemców – mówi Laura Klair, Head of Nordics & CEE.

W rytmie miasta i ESG

Nazwa projektu – VIBE – to odwołanie do energicznego i wielkomiejskiego klimatu, który panować będzie w najnowszej inwestycji Ghelamco. Po raz pierwszy w Polsce, biurowiec otrzymał własną, specjalnie dla niego skomponowaną audiosferę. Nada mu ona niepowtarzalny charakter i dostrajać się będzie do tempa i rytmu życia wewnątrz budynku. Do jej stworzenia zaproszony został uznany polski kompozytor, producent i sound designer Wojciech Urbański. Oprócz skomponowania muzyki, zaprojektowany został także cały zestaw doświadczeń akustyczno-wizualnych, które będą towarzyszyć najemcom i odwiedzającym biurowiec.

VIBE powstaje zgodnie ze strategią ESG firmy Ghelamco. Będzie on wykorzystywał ultranowoczesny Building Energy Management System (BEMS), który pozwoli na znaczące zmniejszenie zużycia energii. Zrównoważony charakter obiektu potwierdzą certyfikaty w systemach BREEAM, WELL, DGNB i Green Building Standard. Niedawno VIBE otrzymał precertyfikat WELL. Potwierdza on, że wdrożone rozwiązania projektowe pozwolą na spełnienie wszystkich założonych wymagań w ukończonym budynku i docelowo umożliwią otrzymanie finalnej certyfikacji na poziomie Platinum. Docelowo biurowiec zasilany będzie w 100% czystą energią.

Podobnie jak inne projekty Ghelamco, VIBE zostanie zaopatrzony w autorski system Signal OS. Monitoruje on stan budynku i dzięki temu zapewnia optymalne środowisko pracy. Zamontowanie rozwiązań antypandemicznych, takich jak wirusobójcze lampy UV w windach i systemach wentylacji, pozwoli zadbać o zdrowie i komfort użytkowników.

Chcąc zachęcić najemców do ekologicznych środków transportu, VIBE zaopatrzony będzie w bogatą infrastrukturę dla rowerzystów (m.in. szafki, prysznice, parking rowerowy, stację naprawy). A także ładowarki dla elektrycznych samochodów i jednośladów. Korzystaniu ze środków transportu publicznego będzie z kolei sprzyjać znakomita lokalizacja przy ulicy Towarowej w centrum Warszawy. To jest, w sąsiedztwie stacji metra rondo Daszyńskiego, przystanków tramwajowych, a także kolejowych: Warszawa Główna i Warszawa Ochota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...