26.5 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSSkySAWA. Ile metrów ma już wieżowiec?

SkySAWA. Ile metrów ma już wieżowiec?

SkySAWA rośnie w centrum Warszawy, przy Rondzie ONZ. Wieżowiec ma niezwykłe tempo przyrostu nowych metrów. Wszystko to za sprawą specjalnych rozwiązań, które zastosował inwestor. Ile metrów ma już inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości?

SkySAWA , postęp prac
SkySAWA , postęp prac, fot. facebook.com/GrupaPHN

Jak Grupa PHN poinformowała na swoich kanałach społecznościowych, wieża SKYSAWA konsekwentnie pnie się do góry. Ma już  130 metrów wysokości na stropach i 140 metrów wysokości na trzonie. Docelowa wysokość wieżowca to 155 metrów, przy czym 150 metrów do dachu. Możemy więc niedługo spodziewać się, że na szczycie wieżowca zawiśnie symboliczna wiecha.

O wieżowcu SkySAWA

SKYSAWA, której budowa rozpoczęła się w czerwcu 2019 r., powstaje w centrum Warszawy, przy ul. Świętokrzyskiej 36 na terenie typu greyfield w miejscu, w którym wcześniej stał biurowiec z lat 60-tych. Dzięki centralnej lokalizacji przy Rondzie ONZ. Będzie jedną z nielicznych inwestycji w Warszawie, której najemcy dostaną się bezpośrednim przejściem podziemnym do stacji metra. W kompleksie zaplanowano liczne rozwiązania wpływające na obniżenie zużycia energii, czy wody w trakcie użytkowania budynku. Są to m.in. wysokowydajne systemy odzyskiwania ciepła, kolektory słoneczne czy system odzyskiwania wody deszczowej. Podczas budowy PHN podejmuje szereg działań dążących do zminimalizowania ilości generowanych odpadów, ograniczenia zużycia wody i energii. Dla zmniejszenia śladu węglowego optymalizowany jest transport. Przy wyborze materiałów stawia się na produkowane lokalnie i weryfikuje pod kątem ich ekologiczności m.in. składu oraz posiadanych certyfikatów.

SkySAWA
SkySAWA, fot. Grupa PHN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...