19.9 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaRYNEK NIERUCHOMOŚCIINFOR PL wśród najemców Forest

INFOR PL wśród najemców Forest

HB Reavis wynajął Grupie INFOR PL 3,2 tys. mkw. powierzchni w budynku Forest w Warszawie. Nowy najemca doskonale zna okolicę, a niebawem jego pracownicy skorzystają z dodatkowych udogodnień w nowoczesnym biurowcu na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza.

Grupa INFOR PL jest właścicielem Dziennika Gazety Prawnej, a także portali infor.plgazetaprawna.pldziennik.pl oraz forsal.pl. Jej portfolio obejmuje publikacje poświęcone prawu, podatkom, księgowości, administracji publicznej, zarządzaniu oraz HR. Oprócz działalność wydawniczej, firma tworzy też aplikacje mobilne, a także specjalizuje się w organizacji specjalistycznych warsztatów i ogólnopolskich konferencji.

Wybór nowej siedziby INFOR PL podyktowany był m.in. rozwiązaniami wspierającymi zdrowie, dobrostan i produktywność pracowników, jakie oferuje Forest. Jego ukończona część to około 23 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Wraz ze 120-metrową wieżą, której budowa wkrótce się zakończy, łączny metraż wyniesie 78 tys. mkw. do wynajęcia.

Kampus Forest
Kampus Forest

Projektanci Forest z pracowni HRA Architekci inspirowali się naturą oraz trendem znanym jako biophilic design. Docelowo zasadzonych zostanie tu 200 drzew i drugie tyle krzewów. Zieleni nie zabraknie zwłaszcza na dziedzińcu pomiędzy budynkami oraz na ich dachach, gdzie stworzono strefy odpoczynku. Częścią inwestycji jest też rewitalizacja ulicy Burakowskiej oraz budowa nowej infrastruktury rowerowej w okolicy.

W Forest znajduje się wiele rozwiązań sprzyjającym redukcji śladu węglowego budynków, a także oszczędzaniu surowców, np. poprzez wykorzystanie zgromadzonej deszczówki czy zastosowanie fasady, która umożliwia zmniejszenia zużycia energii do ogrzewania zimą, klimatyzacji w lecie oraz sztucznego oświetlenia przez cały rok. Budynki zapewniają też ponadstandardową ilość świeżego powietrza. Potwierdzeniem charakterystyki projektu są certyfikaty WELL i BREEAM.

INFOR PL w Forest
INFOR PL w Forest

Wśród najemców Forest, oprócz Grupy INFOR PL, są także m.in. Leroy MerlinPUMAAmeriGasVorwerkSwecoEnel-med, przedszkole Ala ma kota oraz piekarnia Gorąco Polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...