4.6 C
Warszawa
czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaWARSZAWAGhelamco przedstawia Warszawskie ikony z okazji Dnia Dziecka

Ghelamco przedstawia Warszawskie ikony z okazji Dnia Dziecka

ReaSpecjalnie z okazji Dnia Dziecka Fundacja Sztuka w Mieście wraz z Ghelamco przygotowali prezent dla najmłodszych – wycinankę KOCHAM WARSZAWĘ. Przygotowana jest w postaci zestawu Zrób To Sam (DIY). Znalazły się na niej wybrane warszawskie ikony. Między innymi – Rotunda, pomnik Syreny czy Warsaw Spire, ale też będący jeszcze w budowie wieżowiec Warsaw UNIT.  

Rysunki do wycinanki przygotował ilustrator Olin Gutowski, współpracujący z fundacją od 2016 roku. Kilkadziesiąt obiektów, postaci i innych elementów, które współtworzą tkankę miejską Warszawy. Co więcej, także różne warianty siatki ulic pozwolą na swobodną zabawę w tworzeniu zróżnicowanych układów miasta. Warszawskość trójwymiarowej układanki wyraża się w wykorzystaniu do jej opracowania wybranych ikon współtworzących tożsamość stolicy. Obok historycznych obiektów, takich jak gmach PAST, pomnik Syreny na Powiślu czy fontanna w Ogrodzie Saskim, znalazły się również współczesne dzieła architektury, za budową których stoi fundator Sztuki w Mieście – firma Ghelamco.

Wycinanka - Kocham Warszawę, Ghelamco
fot. materiały prasowe

Praca została dostosowana do panujących obecnie warunków. Oznacza to, że cały zestaw udostępniono w wersji elektronicznej, do własnoręcznego wydruku, przygotowania i zabawy. Wycinanki są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych.

Użytkownicy będą mogli posłużyć się gotowym zestawem kolorowych elementów lub wybrać zestaw czarno-biały, który można wykończyć dowolną techniką rysunkową lub malarską. Miasto może przyjąć zróżnicowaną wielkość i formę, jego trójwymiarowość i wielokierunkowy charakter są dla mnie tym bardziej ciekawe, że standardowo moje prace realizuję w formie skończonych, płaskich rysunków – mówi Olin Gutowski, rysownik, autor wycinanki.

To nie pierwsza praca Gutowskiego dla fundacji Sztuka w Mieście. Wcześniej przygotował m.in. serię kolorowanek przedstawiających zróżnicowane wersje placu Europejskiego.

Wycinanka w wersji czarno-białej: https://bit.ly/2XjVMYU

Wycinanka w wersji kolorowej: https://bit.ly/3dosv4P

Instrukcja: https://youtu.be/cQhQ92SOKRM

O FUNDACJI SZTUKA W MIEŚCIE

Fundacja Sztuka w Mieście została powołana do realizacji działań dążących do podniesienia jakości miejskiej przestrzeni publicznej. Jej celem jest promowanie, wspieranie oraz upowszechnianie inicjatyw artystycznych i organizacja wydarzeń kulturalnych. Bezsprzecznie jest to również to organizacja imprez rozrywkowych oraz sportowych skierowanych do lokalnych społeczności, rozgrywających się w miejskiej przestrzeni publicznej.

Wycinanka - Kocham Warszawę, Ghelamco
fot. materiały prasowe

Działania Fundacji wynikają z potrzeby dbania o wysoką jakość miejskiej przestrzeni publicznej, przekładającej się na wysoki standard życia mieszkańców miast. Ponieważ, rolą naszej organizacji jest nie tylko promowanie i współtworzenie tej jakości, ale także uświadamianie jej wartości lokalnym społecznościom. Traktując kulturę i sztukę jako narzędzie i jedną z warstw budujących tkankę miasta. Fundacja wykorzystuje ich wartość i walory do poprawy wizerunku polskich miast.

Wspieramy artystów, zwłaszcza młodych, poprzez tworzenie warunków rozwoju ich twórczości. Celem działalności Fundacji jest również promowanie obywatelskich aktywności poprzez zainteresowanie środowisk nieprofesjonalnych sprawami z dziedziny nauki, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji sztuki w miejskiej przestrzeni publicznej. Organizujemy koncerty, wystawy, imprezy o charakterze społecznym, kulturalnym i sportowym, zapraszając do współpracy lokalnych artystów, projektantów oraz naukowców.

Reasumując, rozbudowujemy program „Na Warsztacie” z zakresu edukacji kulturalnej polegający na organizacji warsztatów projektowo-artystycznych dla uczestników w różnym wieku, z udziałem artystów – projektantów, malarzy, plastyków, muzyków i innych. Z pewnością w ramach programu prowadzimy także działanie „EDUKujmy się!” polegające na darmowym udostępnianiu materiałów edukacyjnych z zakresu kształtowania przestrzeni publicznej oraz sztuki w przestrzeni publicznej.

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 29 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim. Jest on uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...