4.6 C
Warszawa
czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaNEWSGdzie w Warszawie najlepiej kupować nieruchomości?

Gdzie w Warszawie najlepiej kupować nieruchomości?

Gdzie najlepiej inwestować w nieruchomości? Białołęka, Wawer, Wilanów, Bemowo i Targówek to najbardziej perspektywiczne dzielnice warszawskiego rynku mieszkaniowego, wynika z raportu REDNET Consulting. W analizie jako jeden z najważniejszych czynników wzięto pod uwagę rozwój infrastruktury transportowej w najbliższych latach.

Nieruchomości w cenie

Rosnące ceny mieszkań zmuszają warszawiaków do poszukiwania własnych czterech kątów poza historycznymi częściami stolicy jak Mokotów, Żoliborz czy Powiśle. Jednocześnie dobra i sprawna komunikacja, szczególnie z centrum miasta, wciąż jest najważniejsza dla większości kupujących. Według analityków w najbliższym czasie to skrajne dzielnice Warszawy będą się najszybciej rozwijały, jednocześnie wciąż oferując najtańsze mieszkania, które mogą szybko zyskiwać na wartości.

– Dzielnice, na które zwróciliśmy uwagę w naszym raporcie, wciąż są jednymi z najtańszych w Warszawie. Wielu mieszkańców nadal postrzega je jako źle skomunikowane z centrum miasta – niesłusznie. Powstające obwodnice Warszawy, kolejne stacje metra oraz rozwijana sieć tramwajowa powinny zdecydowanie rozładować ruch samochodowy, co dla mieszkańców tych dzielnic będzie oznaczało wyeliminowanie problemu stania w porannych korkach. Wpłynie to diametralnie na zainteresowanie wspomnianymi rejonami miasta wyjaśnia Wojciech Marzec, Starszy Analityk działu REDNET Consulting..

Najpopularniejsze dzielnice, a nieruchomości

Jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic miasta pozostaje Białołęka. Od początku 2019 r. (poza I kwartałem 2021 r.) to właśnie tu sprzedaje się najwięcej mieszkań. Na terenie Białołęki w II kwartale 2021 roku sprzedano w sumie aż 1 127 mieszkań. Jest to dzielnica rozwijająca się już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się coś zmienić. Na Białołęce wciąż pozostaje wiele terenów do zabudowy a nowi mieszkańcy mogą korzystać z wielu szkół, które powstały tutaj na przestrzeni ostatnich lat. Dodatkowym impulsem do dalszego rozwoju dzielnicy będzie rozbudowa II linii metra. Czy budowa Wschodniej Obwodnicy Warszawy oraz dokończenie Warszawskiej Obwodnicy Miejskiej. Szczególnie na odcinku Trasa Mostu Marii Skłodowskiej-Curie.

Duży wzrost zainteresowania nabywców notuje również Wawer. W pierwszym półroczu 2021 r. sprzedano 447 mieszkań, co stanowiło 68% całkowitej sprzedaży lokali w tej dzielnicy w roku poprzednim. Największa warszawska dzielnica pod względem powierzchni wciąż nie jest jeszcze zagospodarowana, co stwarza duże możliwości inwestycyjne dla nowych deweloperów. W pierwszym półroczu 2021 r. liczba mieszkań wprowadzonych na rynek wyniosła aż 75% liczby lokali sprzedanych w całym 2020 r. Podobnie jak w przypadku Białołęki do rozwoju dzielnicy przyczynią się powstające obwodnice – Południowa i Wschodnia, a także Warszawska Obwodnica Miejska, która usprawni ruch na odcinku Trasy Olszynki Grochowskiej. Dodatkowo do Wawra ma też sięgać nowa, III linia metra.

Renesans Wilanowa

Swoisty renesans zaczyna przeżywać Wilanów – dzielnica, w której od 2017 r. spadała zarówno sprzedaż mieszkań, jak i ilość powstających inwestycji. Według ekspertów REDNET spadki te były spowodowane głównie zmniejszeniem dostępności gruntów pod zabudowę i zakończeniem budowy miasteczka Wilanów na północ od powstającej Południowej Obwodnicy Warszawy. Analitycy przewidują jednak wzrost zainteresowania nabywców. A co za tym idzie dalszą rozbudowę Wilanowa na południe od obwodnicy. Po oddaniu kluczowej nitki komunikacyjnej dla tej części miasta. Rozwój dzielnicy zależy też od realizacji planowanej trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Puławskiej.

Metro wychodzi naprzeciw 

Rozwijająca się II linia metra poprawi też skomunikowanie ostatnio mniej popularnych dzielnic, czyli Bemowa i Targówka. W przypadku tego pierwszego rozbudowa kolei podziemnej powinna przyspieszyć zagospodarowanie terenów na osiedlu Chrzanów na zachód od ulicy Lazurowej. Swoje zrobi też ukończenie Obwodnicy Miejskiej na odcinku Trasa Mostu Marii Skłodowskiej-Curie–Trasa N-S oraz budowa północnej wylotówki z Warszawy, drogi S-7 w kierunku Gdańska. Z kolei Targówek dużo zyska na budowanej Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Oraz na Obwodnicy Śródmiejskiej na odcinku od Ronda Żaba do Ronda Wiatraczna. W wyniku czego ceny nieruchomości w tej dzielnicy powinny zdecydowanie wrosnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...