25.2 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaNEWSFirma farmaceutyczna Servier wprowadzi się do Forest

Firma farmaceutyczna Servier wprowadzi się do Forest

HB Reavis podpisał umowę z Servier Polska Services dotyczącą wynajmu 2,3 tys. mkw. powierzchni w kampusie biurowym Forest. To ich najnowszy, ukończony i w większości wynajęty projekt w Warszawie, zrealizowany z myślą o dobrostanie pracowników.

Servier to międzynarodowa grupa farmaceutyczna obecna w 150 krajach świata, w Polsce od 30 lat. Jej rozwój opiera się na stałym dążeniu do innowacji w obszarze chorób układu krążenia i metabolicznych, onkologii, neurologii oraz chorób immunozapalnych. A także na prowadzeniu badań klinicznych i edukacji zdrowotnej pacjentów. Swoje fundamenty firma Servier opiera na zrównoważonym rozwoju. Kwestie społeczne i środowiskowe od początku istnienia firmy znajdowały się w centrum uwagi i są uwzględniane w jej działaniach.

Pracownicy Servier Polska wkrótce skorzystają z przestrzeni biurowej na 5. piętrze kampusu Forest, który zmienił wcześniej niedostępny fragment Warszawy w jedno z najbardziej zielonych centrów biznesowych w stolicy. Budynki o łącznej powierzchni 78 tys. mkw. najemcy wynajęli już w 80%. Szczególnym wyróżnikiem tego miejsca jest imponująca ilość zieleni. To 200 nowych drzew i tyle samo krzewów, zasadzonych na ogólnodostępnym patio. A także w miejskim ogrodzie i na zielonych tarasach oferujących wyjątkowy widok na panoramę miasta.

O Forest

Projekt autorstwa HRA Architekci zrealizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju może pochwalić się nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Posiada też certyfikaty BREEAM i WELL. W budynkach przy ulicy Burakowskiej zastosowano liczne rozwiązania, które wspierają redukcję śladu węglowego. W tym energooszczędną fasadę, a także system ponownego wykorzystania wody deszczowej.

Przy podpisaniu umowy z Servier Polska Services najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Colliers.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...