27.7 C
Warszawa
wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaRYNEK NIERUCHOMOŚCISkanska ma kolejny zdrowy budynek

Skanska ma kolejny zdrowy budynek

.International WELL Building Institute (IWBI) – światowa organizacja odpowiedzialna za certyfikację powierzchni biurowych –  przyznała budynkowi B kompleksu Spark precertyfikat WELL Core&Shell. W sytuacji pandemii koronawirusa i związanym z nią wstrzymaniem podróżowania, jest to jedyny możliwy sposób na certyfikację. Inwestycja otrzymała wyróżnienie potwierdzające najwyższą jakość zrealizowanych powierzchni biurowych na podstawie przesłanej deklaracji.

Precertyfikacja WELL Core&Shell dla Spark B oznacza, że oba istniejące budynki tego warszawskiego kompleksu zrealizowanego przez Skanska są zdrowym oraz zrównoważonym miejscem pracy i spełniają najbardziej wymagające wytyczne dotyczące powierzchni biurowych. Przy realizacji inwestycji wzięto pod uwagę potrzeby użytkowników oraz gości budynków, ich zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Idea WELL stawia bowiem człowieka w centrum zainteresowania.

Spark - Skanska
fot. materiały prasowe

– Spełnienie wyśrubowanych wytycznych WELL jest zawsze sporym wyzwaniem dla dewelopera. Wcześniej certyfikat WELL Core&Shell otrzymał budynek Spark C. Precertyfikat dla Spark B jest więc dla nas kolejnym sukcesem i potwierdzeniem, że Skanska wyznacza standardy w kwestii jakości powierzchni biurowych – mówi Michał Marszałek, Sustainovation Expert w spółce biurowej Skanska. – Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie pozwala na przeprowadzenie standardowej procedury weryfikacji. Precertyfikacja dla Spark B jest więc pewnego rodzaju znakiem zaufania, jakim obdarzyło nas IWBI i dowodem na to, że nasi najemcy mogą korzystać z najlepszych biur dostępnych na rynku – dodaje Michał Marszałek.

Restrykcje WELL

Budynki zrealizowane zgodnie z zasadami WELL świetnie sprawdzają się również teraz. Najważniejsze jest, by jeszcze bardziej dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Odpowiednia wentylacja, filtracja, wtłaczanie dużej ilości świeżego powietrza. Oraz Dodatkowo utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniach, utrudniają rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. Idea WELL promuje również m.in. dbałość o higienę czy odpowiednią jakość wody pitnej dostępnej w biurze.

Biurowiec Spark Warszaw
fot. materiały prasowe

Dużą rolę w zwiększaniu bezpieczeństwa użytkowników biurowców odgrywają również nowoczesne technologie, takie jak system operacyjny Connected by Skanska. Dzięki niemu, wiele typowych czynności związanych z poruszaniem się po obiekcie odbywa się bezdotykowo. Pracownicy i goście wjadą na parking podziemny dzięki kamerom rozpoznającym rejestracje samochodów. Na konkretne piętro budynku dostaną się używając smartfona lub kodu QR, który przysyłany jest razem z zaproszeniem na adres e-mail.

Lokatorzy kompleksu Spark wracają do swoich biur

W ubiegłym roku Skanska, jako pierwszy deweloper w Europie Środkowo-Wschodniej, uzyskała certyfikat WELL Core&Shell dla dwóch biurowców – Visionary w Pradze i Spark C w Warszawie. W lutym tego roku dołączyła do nich inwestycja Praga Studios. Do tej pory Skanska wybudowała w tej części Europy ok. 770 000 mkw. powierzchni biurowej posiadającej certyfikat LEED Core&Shell, z czego ponad 45 000 mkw. dodatkowo posiadało certyfikat WELL Core&Shell.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...