30.9 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaNEWSVarso Tower. Kancelaria prawna CMS z najwyższą siedzibą w Polsce

Varso Tower. Kancelaria prawna CMS z najwyższą siedzibą w Polsce

HB Reavis podpisał 10-letnią umowę wynajmu z międzynarodową kancelarią prawną CMS. Nowe warszawskie biuro firmy zajmie 7 tys. mkw. powierzchni w wieżowcu Varso Tower. Klienci i zespół kancelarii CMS będą mogli podziwiać panoramę Warszawy z jednego z najwyżej położonych biur w Polsce oraz dostępnego wyłącznie dla nich tarasu na wysokości 177 metrów.

Varso Tower
Varso Tower, fot. materiały prasowe

Nowa przestrzeń pracy CMS będzie zajmować piętra od 39 do 43, z których najwyższe znajduje się na wysokości 177 metrów. Obecnie jest to najwyżej położona siedziba firmy w Polsce. Kancelaria prawna wynajęła również jedyny w Varso Tower taras dostępny dla najemcy biurowego, który daje możliwość organizacji spotkań i spędzania czasu na świeżym powietrzu. CMS planuje zmienić siedzibę na przełomie 2022 i 2023 roku.

Międzynarodowa kancelaria prawna CMS posiada ponad 70 biur zlokalizowanych w ponad 40 krajach i zatrudnia ponad 5000 pracowników. W Polsce firma CMS działa od 1995 roku, a jej zespół liczy obecnie około 300 osób.

O wieżowcu Varso Tower

Zaprojektowany przez architektów z pracowni Foster + Partners wieżowiec Varso Tower mierzy 230 metrów do dachu, a wraz z iglicą aż 310 metrów. Jest obecnie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Zakończenie budowy planowane jest w 2022 roku. Większość budynku pokrywa już szklana elewacja, a we wnętrzu trwają prace instalacyjne i wykończeniowe. Na wysokości 205 metrów zasadzono niedawno 16 drzew, dzięki którym taras widokowy wieżowca stanie się podniebnym ogrodem.

Varso Tower to część wielofunkcyjnego Varso Place, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy. Inwestycję inwestor zlokalizował w centrum Warszawy. Tuż przy Dworcu Centralnym, dzięki czemu pracownicy i goście budynków mogą łatwo korzystać z transportu publicznego.

W poszukiwaniu nowego biura najemcę wspierali eksperci JLL, a za projekt biura odpowiada pracownia Trzop Architekci. Firma DECISIVE Szmigiel Papros Gregorczyk zapewniła nam doradztwo prawne w negocjacjach.

Budynek tym samym pobił rekord. Położony w centrum Warszawy budynek oficjalnie stał się najwyższym w Polsce pod względem wysokości mierzonej do dachu. Teraz, jest także najwyższym wieżowcem w UE z zamontowaną iglicą. Ten sukces oznacza, że Varso Tower oficjalnie przewyższyło swoich sąsiadów z centrum stolicy. Czyli Pałac Kultury i Nauki (188 metrów do dachu) oraz apartamentowiec Złota 44 (192 metry). Dotyczy to także dotychczasowego lidera w tej kategorii – wrocławski Sky Tower (206 metrów).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...