26.5 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSSkanska sprzedała wieżowiec Generation Park Y

Skanska sprzedała wieżowiec Generation Park Y

HANSAINVEST Real Assets kupiła Generation Park Y – ostatni budynek warszawskiego kompleksu biurowego Generation Park. Wartość transakcji wynosi 285 mln euro, co czyni ją największą transakcją w historii spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to zarazem największy zakup w sektorze biurowym w tej części Europy w 2021 roku. Generation Park Y to już trzecia inwestycja w Warszawie nabyta przez tego inwestora od Skanska. A także druga w ramach kompleksu Generation Park.

Skanska sprzedała Generation Park Y
Skanska sprzedała Generation Park Y, fot. materiały prasowe

Generation Park Y to 38-piętrowy budynek o wysokości 140 metrów. Wieńczy najwięk­szy projekt biurowy Skanska w Warszawie, zlokalizowany przy Rondzie Daszyńskiego na Woli. Łączna powierzchnia najmu kompleksu wynosi około 88 tys. mkw. Powierzchnia najmu wieży to 47 600 mkw. 100% powierzchni biurowej zostało wynajęte na 10 lat PZU, jako główna siedziba firmy. Generation Park Y, ukończony w pierwszym kwartale 2021 roku, zaprojektowano i wybudowano zgodnie z zasadami ESG. Dbając tym samym o aspekty środowiskowe i społeczne. Dowodem na to są przyznane już certyfikaty: LEED Core & Shell Platinum oraz WELL Health-Safety Rating. Budynek ubiega się również o WELL Core & Shell oraz certyfikat Obiekt bez Barier.

Pierwszy taki od Skanska

– Generation Park Y, pierwszy wysokościowiec Skanska w Europie Środkowo-Wschod­niej, jest flagowym projektem naszej firmy nie tylko w Polsce, ale i w całym regionie CEE. Cieszymy się, że nasz kolejny obiekt został ponownie wybrany przez naszego wielo­let­niego partnera biznesowego HANSAINVEST Real Assets – mówi Arkadiusz Rudzki, wiceprezes ds. sprzedaży i najmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. Najnowsza, tegoroczna transakcja i jej skala potwierdzają tylko, że cały kompleks Generation Park cechuje się najwyższą jakością i powstał w zgodzie z szeroko pojętymi aspektami ESG. To jest coś, co wyróżnia nasze projekty na rynku – dodaje Arkadiusz Rudzki.

Core assets na rynku nieruchomości biurowych, spełniające ambitne kryteria w ramach obszaru ESG, ciągle są zrównoważonymi, długoterminowymi inwestycjami. Dotyczy to zwłaszcza nowych budynków, które powstają na dynamicznie rozwijających się rynkach, jak np. w Warszawie czy innych porównywalnych metropoliach. Dlatego Generation Park Y doskonale wpisuje się w naszą strategię inwestowania na rynku nieruchomości. Z niecierpliwością czekamy na dalszą dywersyfikację naszego portfela nieruchomości w Europie oraz Stanach Zjednoczonych w 2022 roku – mówi Nicholas Brinckmann, prezes zarządu HANSAINVEST Real Assets.

– Transakcja ta potwierdza, że kapitał zagraniczny płynie do Europy Środkowo-Wschod­niej niezależnie od pandemii, a inwestorzy uważają nasz region za atrakcyjny: zarówno dzięki produktom klasy A, jak i potencjałowi gospodarczemu – mówi Adrian Karczewicz, dyrektor ds. transakcji w spółce biurowej Skanska w regionie CEE i uzupełnia: – W ciągu ostatnich miesięcy w Europie znacząco wzrósł popyt na tzw. core assets w obrębie nieruchomości komercyjnych. Bardzo się cieszę, że Skanska odpowiada na to zapotrzebowanie i dostarcza inwestorom atrakcyjne aktywa w naszym regionie.

O Generation Park Y 

Generation Park Y już na stałe wpisał się w biznesowy krajobraz warszawskiej Woli. Budynek – wyróżniony prestiżowymi certy­fikatami – jest jednym z najlepszych przykładów zrównoważonego podejścia szwedzkiego dewe­lopera do projektowania i realizacji powierzchni biurowych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak energooszczędne urządzenia. Czy system odzysku szarej i desz­czo­wej wody, użytkowanie Generation Park Y zużywa mniej zasobów. Budynek zasilają w 100% źródła odnawialne. Jedna czwarta materiałów użytych do budowy Generation Park Y zawiera komponenty pochodzące z recyklingu. Poza zrównoważonymi rozwiązaniami, projekt Generation Park Y wyróżnia się m.in.. Powierzchniami typu „sky-office” o podwójnej wysokości oraz 15-metrową. Czy zieloną ścianą z ponad sześcioma tysiącami roślin, zlokalizowaną w lobby. Na najwyższym pozio­mie budynku znajduje się taras, z którego roztacza się imponujący widok na Warszawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...