17.9 C
Warszawa
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaNEWSATAL Olimpijska w Katowicach już na szczycie

ATAL Olimpijska w Katowicach już na szczycie

W Katowicach przy ul. Olimpijskiej ATAL, ogólnopolski deweloper, realizuje inwestycję, w ramach której powstaje najwyższy budynek mieszkalny w regionie. Ten 35-piętrowy śląski drapacz chmur mierzyć będzie 128,66 m, a teraz osiągnął już swoją docelową wysokość konstrukcyjną. Z tej okazji odbyła się tradycyjna uroczystość budowlana, tzw. wiechowe na ATAL Olimpijska.

Konstrukcja ATAL Olimpijska
Konstrukcja ATAL Olimpijska, fot. materiały prasowe

Sporych rozmiarów kompozycję, z gałęzi drzewa iglastego oraz symbolicznych akcesoriów ciesielskich, wciągnięto na ostatnią kondygnację za pomocą żurawia. W ceremonii wzięli udział m.in. Zbigniew Juroszek, prezes zarządu ATAL, oraz Wojciech Wojciechowski, śląski architekt, który zaprojektował bu­dynek, a także załoga i kierownictwo budowy.

ATAL Olimpijska to nasz flagowy projekt, z najwyższym wieżowcem w historii firmy. Przy Pętli Słonecznej powstaje także inny wysokościowiec ATAL, Sky+. Świadczy to o naszym postrze­ganiu Katowic jako miasta ogromnych perspektyw rynkowych, a jednocześnie o zapotrzebowaniu na tego rodzaju spektakularne inwestycje, które dookreślają wielkomiejski charakter górnośląskiej metro­polii – powie­dział Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.

Postęp prac na ATAL Olimpijska

Prace przy ATAL Olimpijska rozpoczęły się w grudniu 2021 r. Konstrukcję budynku realizowano w systemie szalunku samowznoszącego, który jest techniką bardzo wydajną, a jednocześnie gwarantującą najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Dzięki temu możliwy był szybki postęp prac w tempie około trzech kondygnacji na miesiąc. W czasie największego natężenia robót załoga budowy liczyła ponad 300 pracowników. Teraz na obiekcie prowadzone będą prace instalacyjne, wykańczane będą poszczególne piętra, montowana będzie stolarka okienna i specjalne okładziny elewacyjne. Aby usprawnić komunikację, robotnicy korzystają z windy osobowej, która porusza się z prędkością 40 metrów na minutę.

Choć wieżowiec przy Olimpijskiej osiągnął już swoją maksymalną wysokość konstrukcyjną, to przybędzie mu jeszcze kilku metrów. Stanie się tak za sprawą umiejscowionego na dachu tarasu widokowego. Będzie on spektakularnym zwieńczeniem obiektu i pozwoli miesz­kańcom oraz ich gościom cieszyć oko imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry. Znakomita widoczność ze szczytu wysokościowca to także efekt jego położenia na wzniesieniu. Po ukończeniu budynek osiągnie w najwyższym punkcie rzędną 411,16 m n.p.m., co uplasuje go pod tym względem na pierwszym miejscu
w regionie.

ATAL Olimpijska wieczorem
ATAL Olimpijska wieczorem, fot. materiały prasowe

Co oferuje wieżowiec?

Zaprojektowane w wieżowcu rozwiązania są zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi i urbanistycznymi. Są to m.in.: fasada aluminiowa z dużymi przeszkleniami, elewacja wentylowana, balustrady ze szklanym wypełnieniem. Projekt przewiduje użycie nowoczesnych materiałów wysokiej jakości, w tym m.in.: elewacyjnych płyt kompozytowych, tynku elewacyjnego z miką odpornego na proces starzenia. Wykończenie posadzek loggi zaprojektowano w postaci płyt ceramicznych bez użycia kleju.

Cały zespół ATAL Olimpijska łącznie obejmuje 710 mieszkań i 17 lokali użytkowych w trzech budynkach. Oprócz 35-piętrowego (oznaczenie B), dwa pozostałe (A i C) będą mieć po 17 pięter. Na pełną wysokość wzniesiono już budynek A, zaś prace przy wieży C znajdują się na etapie płyty fundamentowej.

Inwestycja budzi bardzo duże zainteresowanie, między innymi ze względu na jej prestiż, atrakcyjną lokalizację, klasę i skalę. Sukcesywnie znikają kolejne mieszkania z naszej oferty, zwłaszcza położone na najwyższych kondygnacjach. Kupujące je osoby, czy to na użytek własny, czy też jako lokatę kapitału, mają świadomość unikatowości tej inwestycji. Dla wygody przyszłych lokatorów zaplanowaliśmy liczne udogodnienia, m.in. rowerownie, pomieszczenia na akcesoria oraz strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą. Na parterze najwyższego budynku znajdzie się recepcja – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

ATAL Olimpijska wieczorem
ATAL Olimpijska wieczorem, fot. materiały prasowe

Mieszkańcy ATAL Olimpijskiej z pewnością docenią bliskość miejskiej infrastruktury, miejsc rozrywki i czasu wolnego oraz doskonały dostęp do komunikacji miejskiej. Atutem inwestycji jest m.in. sąsiedztwo Strefy Kultury i otoczenie nowoczesnych, charakte­rystycznych dla Katowic budynków, takich jak siedziba NOSPR, Międzynarodowe Centrum Kongre­sowe, Spodek czy Muzeum Śląskie.

Sprzedaż mieszkań prowadzi katowickie biuro dewelopera przy ul. Porcelanowej 10. Ceny mieszczą się w zakresie od 11 200 do 16 700 zł za mkw. w stanie deweloperskim. Za dodatkową opłatą (od 999 do 1499 zł za mkw.) kupujący mogą wykończyć swoje „M” „pod klucz” w ramach programu ATAL Design, w jednym z trzech dostępnych pakietów: Basic, Optimum i Premium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...