30.9 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaPOLSKASprawne i efektywne transakcje w czasie COVID-19. Centrum Południe wita nowego najemcę

Sprawne i efektywne transakcje w czasie COVID-19. Centrum Południe wita nowego najemcę

Zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron prowadzi do sukcesu, nawet jeśli pojawiają się przeszkody takie, jak pandemia. Przekonały się o tym spółka biurowa Skanska oraz sennder, które całkowicie zdalnie przeprowadziły transakcję najmu we wrocławskim Centrum Południe. Firma zajmie ponad 1200 mkw. powierzchni biurowej. Do swojej wyłącznej dyspozycji będzie miała również prawie 200-metrowy taras. Przeprowadzka zaplanowana jest na koniec stycznia 2021 roku.

Centrum Południe - Wrocław
fot. materiały prasowe

Idealne rozwiązanie dla sennder

sennder to firma działająca w zakresie logistyki transportu drogowego towarów w segmencie ładunków całopojazdowych. Wykorzystując własną technologię informatyczną, rozwija logistykę w nowym kierunku i wprowadza nowy poziom przejrzystości i elastyczności w branży.

– Współpraca z firmą sennder to świetny przykład tego, jak mimo utrudnień można sprawnie i efektywnie przeprowadzić proces transakcji najmu. Ograniczenia spowodowane koronawirusem nie pozwoliły na zastosowanie standardowych procedur, w tym spotkań na budowie. Bazowaliśmy wyłącznie na wizualizacjach i dostępnych kanałach komunikacji. To było spore wyzwanie, ale dzięki zaangażowaniu i chęciom obu stron wszystko świetnie zadziałało – mówi Karolina Jamróz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.

Nowy najemca we Wrocławiu

Budynek, do którego wprowadzi się firma sennder, znajduje się w pierwszym etapie kompleksu Centrum Południe we Wrocławiu. Podczas planowania inwestycji zadbano o to, aby otoczenie sprzyjało rekreacji. Najemcy, oprócz udogodnień nowoczesnego biurowca, będą mieli do dyspozycji specjalnie zaaranżowane przestrzenie na zewnątrz. Użytkownicy biur oraz okoliczni mieszkańcy będą mogli m.in. spędzić czas w kawiarni czy przy fontannie, skorzystać z uroków małej architektury oraz terenów zielonych. Deweloper szczególną uwagę zwrócił także na bioróżnorodność posadzonych roślin.

Dla sennder, przy wyborze nowej siedziby kluczowym aspektem był duży taras na wyłączność, dostępny bezpośrednio z powierzchni najmu, z którego pracownicy firmy będą mogli korzystać na co dzień. Jako, że plany inwestycji nie zakładały pierwotnie połączenia powierzchni biurowej z tarasem, a etap prac na budowie był już zaawansowany – generalny wykonawca, deweloper i najemca stanęli przed niemałym wyzwaniem. Dzięki elastyczności Skanska i współpracy wszystkich stron udało się wypracować satysfakcjonujące rozwiązanie oraz zapewnić tak ważną z punktu widzenia pracownika przestrzeń do relaksu w czasie pracy.

– Centrum Południe to nowatorski projekt, który idealnie odzwierciedla innowacyjne podejście grupy sennder do transportu drogowego w Europie. Absolutnym priorytetem naszej firmy jest komfort pracy. Biurowiec zapewnia nam odpowiednią przestrzeń do rozwoju, stworzenia stref relaksu, zaplecza konferencyjnego oraz wyłączny dostęp do powierzchni tarasowej, a wszystko to w topowej lokalizacji – podkreśla Krzysztof Koronkiewicz, Managing Director sennder Polska.

Projekt stworzony z myślą o ludziach

Centrum Południe to pierwsza inwestycja w stolicy Dolnego Śląska realizowana zgodnie z wytycznymi certyfikatu WELL. Stawia on człowieka w centrum zainteresowania. Jego uzyskanie potwierdza, że przebywanie w biurowcu jest optymalne dla zdrowia i samopoczucia pracowników. Przy ocenie budynku branych jest pod uwagę ponad 100 cech. Certyfikat przyznawany jest przez International WELL Building Institute (IWBI).

Biurowiec jest zlokalizowany w świetnie skomunikowanej części miasta. Pobliskie przystanki autobusowe i tramwajowe zapewniają możliwość łatwego dojazdu komunikacją miejską. W zaledwie 15 minut można nią dotrzeć do wrocławskiego Rynku oraz zabytkowej starówki. Zaś krótki spacer wystarczy, aby dostać się do Dworca Kolejowego Wrocław Główny.

Centrum Południe – kluczowe fakty i liczby:

  • Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 85 000 mkw. GLA
  • Budowa pierwszego etapu kompleksu Centrum Południe rozpoczęła się w trzecim kwartale 2018 roku. Jej zakończenie zaplanowane jest na trzeci kwartał 2020 roku
  • Dwa budynki powstające w ramach pierwszego etapu zaoferują najemcom ok. 27,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.
  • Generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A.
  • Za projekt architektoniczny pierwszego i drugiego etapu kompleksu odpowiedzialna jest pracownia APA Wojciechowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...