21 C
Warszawa
niedziela, 9 sierpnia, 2020
Strona główna RYNEK NIERUCHOMOŚCI Uniwersytet Warszawski nadal na Prostej 69

Uniwersytet Warszawski nadal na Prostej 69

CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych
w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Warszawskim. Przedłuża umowę najmu oraz trzykrotnie powiększa wynajmowaną powierzchnię w biurowcu Prosta 69.

Prosta 69
fot. bazabiur.pl

Najstarszy uniwersytet

Uniwersytet Warszawski (UW) to największa i jedna z najstarszych uczelni w Polsce oraz najdłużej – ponad 200 lat, działająca uczelnia w stolicy. Na studiach licencjackich i magisterskich kształci się na niej obecnie 40,5 tys. studentów. Pomieszczenia w biurowcu Prosta 69 użytkuje obecnie jedna z najbardziej prestiżowych jednostek UW – Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych. Odbywają się tam zajęcia i mieszczą biura administracji Kolegium. Uniwersytet Warszawski zajmuje powierzchnię 1205 mkw.

Od 1 września br. przestrzeń Uniwersytetu Warszawskiego na Prostej 69 powiększy się trzykrotnie. Do budynku przeniesione zostaną m.in.: Katedra Japonistyki Wydziału Orientalistycznego, Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej im. prof. Kazimierza Michałowskiego oraz część Wydziału Prawa i Administracji. Na 3565 mkw. mieścić się będą sale dydaktyczne oraz zaplecze administracyjne aż czterech jednostek dydaktycznych uczelni. Nowa przestrzeń zlokalizowana będzie na 3 i 6 piętrze biurowca. Przeniesienie jednostek organizacyjnych UW na Prostą 69 ma charakter czasowy. Wynika to z potrzeby zapewnienia właściwych warunków pracy i studiowania na czas trwania budowy i remontu obiektów, należących do uczelni.

Najemca na dłużej

„Zainteresowanie tak znamienitego najemcy, jakim jest Uniwersytet Warszawski budynkiem Prosta 69 potwierdza jego walory – łatwą adaptowalność dostępnej przestrzeni pod różną działalność oraz  doskonałą lokalizację. Dzięki sąsiedztwu II linii metra studenci w ciągu kliku minut mogą znaleźć się na głównym kampusie uczelni, na Krakowskim Przedmieściu. Mogą też szybko dostać się do innych miejsc miasta oraz dworców.” – komentuje Marcin Mędrzycki, P/O Head of Asset Management CPIPG Polska.

Prosta 69 to doskonały wybór dla dużych i mniejszych firm, poszukujących optymalnych rozwiązań w opcji „value for money”. Budynek dysponuje powierzchnią 11 460 m2, dostępną na 9 piętrach. Położony na prężnie rozwijającej się bliskiej Woli. Położony w wygodnej infrastrukturze komunikacyjnej, w tym sąsiedztwie drugiej linii metra, zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych miejsc w stolicy. Łatwo dostępne są dworce, lotniska, wyloty na drogi ekspresowe i autostradę. Od ścisłego centrum dzieli go zaledwie 5 minut jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...