25.2 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaRYNEK NIERUCHOMOŚCIPowiew wiosennych promocji od dewelopera Aurec Home

Powiew wiosennych promocji od dewelopera Aurec Home

Po ubiegłorocznych zawirowaniach na rynku nieruchomości dziś w mieszkaniówce powiewa wiosennym optymizmem. Sprzedaż mieszkań w I kwartale 2023 r. osiągnęła bardzo dobry rezultat — łącznie na sześciu głównych rynkach sprzedano ich o 34% więcej niż w poprzednim kwartale. I choć na spadek cen lokali nie ma co liczyć, to deweloperzy oferują korzystne promocje na wybrane mieszkania. Z ciekawą inicjatywą wychodzi Aurec Home, który przygotował rewelacyjne oferty dla kupujących lokale na własny użytek, jak i dla inwestorów pod wynajem.

Kluczowym czynnikiem, który już wyraźnie pobudził sprzedaż mieszkań jest zapowiadany program „Bezpieczny Kredyt 2%”Rządowe dofinansowanie umożliwia nabywcom pierwszych mieszkań wzięcie kredytu ze stałym oprocentowaniem 2%. Na zwiększony popyt zadziałały także sygnały mówiące o możliwym ograniczeniu liczby kupowanych lokali w ciągu roku czy ograniczeń możliwości dokonywania cesji umów deweloperskich. W wyniku m.in. tych czynników w biurach sprzedaży coraz liczniej pojawiają się klienci zainteresowani zakupem mieszkania na własny użytek lub pod wynajem. Prognozy dla mieszkaniówki wskazują, że w najbliższych miesiącach nastąpi dalszy wzrostu popytu. Rynek spodziewa się także podnoszenia cen najbardziej poszukiwanych mieszkań.

– Szczególnym zainteresowaniem w naszej ekologicznej inwestycji „Miasteczko Jutrzenki” cieszą się lokale spełniające kryteria programu „Bezpieczny Kredyt 2%”, dlatego już teraz warto podpisać umowę rezerwacyjną, aby mieć pewność, że do lipca mieszkanie na nas „poczeka”. Lokale można nabyć w specjalnym harmonogramie płatności: 20/70/10, co oznacza, że przy podpisaniu umowy deweloperskiej kupujący wpłaca tylko 20% jego wartości. Kolejną transzę 70% reguluje we wrześniu, po dopełnieniu formalności związanych z kredytem w banku i rządowymi dopłatami, a 10% przy odbiorze lokalu. Zauważamy także, że klienci chętnie korzystają z naszych ofert promocyjnych np. „Dwa mieszkania w cenie jednego” lub „Mieszkaj i pracuj”, czyli lokale 3-pokojowe, zaprojektowane zgodnie z trendem live&work – mówi Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

„Dwa mieszkania w cenie jednego” – zainwestuj w nieruchomość z dużą rentownością

Niestabilne czasy pobudzają nas do szukania sposobów na zapewnienie sobie i swoim najbliższym bezpiecznej przyszłości finansowej. Z pomocą przychodzi deweloper Aurec Home i oferuje kupującym dwa lokale w cenie jednego. Mowa tu o zakupie mieszkania z osiedla „Miasteczko Jutrzenki” o dużym metrażu — powierzchni do 90 m2, podzielonego na dwa mniejsze w pełni funkcjonalne lokale, w sporo niższej cenie za metr kwadratowy. Taka nieruchomość jest przestronna, odpowiednio zagospodarowana, każdy lokal ma oddzielną kuchnię, łazienkę, balkon, licznik oraz wejście.

– W tego rodzaju transakcji zyskiem są zarówno niższe koszty początkowe, jak i większy zwrot z inwestycji. Kupując dwa małe mieszkania, typu kawalerka lub małe „dwójki”, trzeba zapłacić razy dwa. W przypadku nieruchomości o większym metrażu, która zostanie podzielona, zyskuje się dwa niezależne lokale, za niższą kwotę w przeliczeniu na metr kwadratowy. Dzięki mniejszemu wkładowi finansowemu już na starcie kupujący oszczędza i osiąga większy zwrot z wynajmu – mówi Mariola Żak z Aurec Home.

Powiew wiosennych promocji od dewelopera Aurec Home - Wizualizacja mieszkania z osiedla Miasteczko Jutrzenki od Aurec Home
Powiew wiosennych promocji od dewelopera Aurec Home/ Wizualizacja mieszkania z osiedla Miasteczko Jutrzenki od Aurec Home

„Dwa w cenie jednego” od Aurec Home – dla kogo?

Oferta dewelopera „Dwa w cenie jednego” jest doskonałym rozwiązanie dla osób posiadających gotówkę i chcących ją dobrze zainwestować. Jeden lokal może służyć na użytek własny, a drugi pod wynajem, za zarobione pieniądze można np. spłacać ratę kredytu. Jest to także dobra opcja dla rodziców, którzy chcą zakupić cztery kąty dla dorastających dzieci. Mieszkanie we własnym „M” podczas studiów daje poczucie niezależności i bezpieczeństwa. Podczas kilku lat edukacji dziecka drugi lokal można wynajmować, a w późniejszym etapie życia przeznaczyć np. na własny biznes. Promocja „Dwa w cenie jednego” to również dobry pomysł na zadbanie o starszych rodziców, których można ulokować w jednym mieszkaniu i żyć blisko nich, a jednocześnie w oddzielnej, prywatnej przestrzeni.

Nie od dziś wiadomo, że główną korzyścią z najmu lokalu jest zastrzyk gotówki, którym jest co miesiąc zasilany portfel właściciela. Jeśli inwestor zdecyduje się kupić mieszkanie z promocji „Dwa w cenie jednego” i wynająć oba lokale, zysk mnoży się razy dwa. Najbardziej opłacalny jest wynajem długoterminowy, np. studentom, singlom czy osobom podróżującym służbowo. Rynek najmu przeżywa bezprecedensowy boom, a więc zysk z inwestycji jest gwarantowany.

Mieszkaj i pracuj”– komfortowa przestrzeń do życia

– Od czasu pandemii mamy coraz więcej zapytań o mieszkania 3-pokojowe i większe. Dlaczego? W czasach home office przestronne mieszkanie gwarantuje komfortowe życie: swobodną przestrzeń do codziennego funkcjonowania dla wszystkich członków rodziny i spokojne miejsce do pracy zdalnej. Dlatego przygotowaliśmy ofertę „Mieszkaj i pracuj”, czyli kompaktowe 3-pokojowe lokale, w których można wygospodarować oddzielny pokój do zadań służbowych nawet dla dwóch osób, tuż obok strefy domowej — mówi Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

W ofercie „Mieszkaj i pracuj” wszystkie wewnętrzne ściany w lokalach można przesunąć, co daje bardzo duże możliwości aranżacyjne już na etapie budowy. Oznacza to, że swobodnie możesz zaplanować przestronną, jasną kuchnię z oknem, garderobę czy przestrzeń do pracy. Co więcej, mieszkania z osiedla „Miasteczko Jutrzenki” ulokowane na parterze mają ogródki, a lokale na wyższych kondygnacjach duże balkony lub tarasy, które stanowią dodatkową przestrzeń do wypoczynku lub pracy.

Strefa sportu i relaksu Aurec Active

Równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym mieszkańcom osiedla „Miasteczko Jutrzenki” gwarantuje strefa rekreacyjna Aurec Active, w której można uprawiać sport np. w prywatnej siłowni stacjonarnej lub plenerowej czy salach fitness i pilates. Lokatorzy odpoczywają w strefach relaksu umieszczonych na dachach budynków czy hodując warzywa w szklarniach zlokalizowanych na terenie osiedla. Warto podkreślić, że na terenie osiedla „Miasteczko Jutrzenki” znajdują się restauracje, kawiarnie, punkt pocztowy, paczkomat czy przedszkole. W bliskim sąsiedztwie galerie handlowe, ośrodki kultury i lotnisko. Mieszkańcy mają do dyspozycji także rozbudowaną sieć połączeń komunikacyjnych, podróż pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej lub Warszawskiej Kolei Dojazdowej z dzielnicy Włochy do Śródmieścia trwa do 20 minut. Oznacza to, że mieszkając w cichej, zielonej przestrzeni można jednocześnie korzystać z wszelkich udogodnień, jakie daje życie w dużym mieście.

Powiew wiosennych promocji od dewelopera Aurec Home - kobieta ćwiczy na stacjonarnej siłowni .
Powiew wiosennych promocji od dewelopera Aurec Home/ Wizualizacja strefy sportowej – Aurec Active na osiedlu Miasteczko Jutrzenki od Aurec Home

Zwiększony popyt na lokale, wzrost kosztów materiałów budowlanych, wykonawstwa oraz finansowania inwestycji nie pozwala deweloperom na obniżkę cen mieszkań. Jednak z pewnością korzystne oferty od dewelopera Aurec Home ułatwią wybór wymarzonego „M” w dobrej cenie. Ponadto pomogą one zainwestować z pewnym zyskiem gotówkę osobom kupującym lokale na wynajem. Liczba mieszkań w promocji jest ograniczona, warto więc na bieżąco sprawdzać dostępność lokali na stronie internetowej dewelopera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...