29.8 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaRYNEK NIERUCHOMOŚCICentrum logistyczno-biurowe Gate One Business Park z nowym najemcą!

Centrum logistyczno-biurowe Gate One Business Park z nowym najemcą!

  • Międzynarodowa firma świadcząca usługi z obszaru data center, wynajęła 21 000 mkw.. Data center znajduje się w kompleksie Gate One Business Park. Okres najmu ma trwać 15 lat.
  • Warszawski park logistyczno-biurowy o łącznej powierzchni 40 000 mkw., wchodzący w skład portfolio Savills Investment Management, jest niemal w pełni wynajęty.

 Savills Investment Management (Savills IM) podpisał nową umowę najmu w kompleksie magazynowo-biurowym Gate One Business Park w Warszawie. Jest to międzynarodowy menedżer inwestycyjny działający na rynku nieruchomości komercyjnych. Najemcą 21 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni w budynku Gate Two, została międzynarodowa firma, świadcząca usługi z zakresu data center. Umowę zawarto na okres 15 lat.

Mnóstwo udogodnień

Gate One Business Park to zlokalizowany w Warszawie kompleks logistyczno-biurowy. Inwestycję tworzą dwa budynki o łącznej powierzchni 40 000 mkw.. Można je przeznaczyć zarówno na jednostki magazynowe, jak i nowoczesne biura. Infrastruktura parku obejmuje 273 miejsca parkingowe (w tym 20 dla samochodów ciężarowych) oraz 56 ramp załadunkowych i bram wjazdowych. Obiekty położone są przy ul. Modularnej i Działkowej, na terenie warszawskiej strefy przemysłowej, zaledwie 5 km od Międzynarodowego Lotniska Chopina. Ich lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum miasta i dogodny dostęp do obwodnicy Warszawy oraz drogi ekspresowej S8. Wśród najemców centrum, zarządzanego przez Savills Investment Management znajdują się m.in. Mary Kay, Argus, P4, Rajapack,  Johnson Health Tech.

Opinie specjalistów – Savills

Julia Racewicz, Senior Asset Manager, Savills Investment Management, powiedziała:

„W 2019 roku podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu gruntownego remontu jednego
z budynków kompleksu i dostosowaniu go do nowoczesnych standardów rynkowych. Wdrożone przez nas rozwiązania zaowocowały pełnym wynajęciem obiektu i rekordową transakcją. Umowa zawarta na 15 lat jest pierwszym tak długim najmem w lokalizacji miejskiej na warszawskim rynku magazynowym. Jest to również jedna z pierwszych tak znaczących (21 000 mkw.) umów najmu zawartych w Polsce z firmą świadczącą usługi z zakresu data center. Rekordowa skala transakcji stanowi dla nas szczególny powód do dumy.”

Opinie specjalistów – CBRE

Podczas transakcji Savills Investment Management reprezentowała firma Panattoni Europe, natomiast najemcy doradzało CBRE.

Kamilla Joszczuk, Associate Director w Dziale Wynajmu Powierzchni Przemysłowo-Logistycznych CBRE, powiedziała:

„Wynajem ponad 20 tys. mkw. na potrzeby data center to jedna z największych tego typu transakcji w Warszawie. Nasz klient poszukiwał powierzchni bardzo specyficznej oraz dostosowanej do potrzeb centrum kolokacji danych, którą znalazł w kompleksie Gate One Business Park. Długoterminowa umowa pokazuje duże zaufanie naszego klienta zarówno do Polski, Warszawy jak i wybranej lokalizacji. Bardzo ważnymi elementami umożliwiającym ulokowanie projektu w kompleksie Gate One Business park były elastyczność wynajmującego oraz otwartość na zrozumienie potrzeb najemcy. Jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem, że mogliśmy reprezentować najemcę w tym procesie.”

O Savills Investment Management:

 

  • Savills Investment Management jest międzynarodowym menedżerem inwestycyjnym w sektorze nieruchomości. Posiada biura w Amsterdamie, Kopenhadze, Frankfurcie, Hamburgu, Jersey, Katowicach, Londynie, Luksemburgu, Madrycie, Mediolanie, Monachium, Paryżu, Sztokholmie, Warszawie, Singapurze, Tokio i Sydney.
  • W skali globalnej Savills Investment Management zarządza nieruchomościami o wartości około 20,75 mld EUR (stan na 31 grudnia 2019 roku).
  • Savills Investment Management oferuje kompleksowe usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami. Oraz dodatkowo funduszami w formie mandatów inwestycyjnych oraz w produktów funduszowych dla szerokiego spektrum inwestorów. W tym firm ubezpieczeniowych, funduszy emerytalnych, fundacji i family offices. Strategie inwestycyjne obejmują przekrój od strategii typu core po strategię oportunistyczną.
  • Savills Investment Management jest częścią Savills Group, której spółką dominująca jest notowana na londyńskiej giełdzie Savills plc.
  • W Polsce Savills Investment Management zarządza obecnie aktywami w trzech sektorach rynku nieruchomości komercyjnych: biurowym, powierzchni logistycznych i handlowym. Ich łączna wartość wynosi około 1.4 mld EUR. Wśród nich znajdują się m.in. kompleks biurowy Gdański Business Center w Warszawie, Centrum Dystrybucyjne Amazon w Gliwicach, Centrum Dystrybucyjne H&M w Bolesławcu czy Galeria Katowicka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...