25.2 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaNEWSPostępy w Varso Tower

Postępy w Varso Tower

Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej, Varso Tower, widocznie zdominował skyline Warszawy. Wyraźnie góruje nad miastem od kilku miesięcy, mimo nadal nieukończonej fasady. Jak postepują prace nad wieżowcem? Inwestor HB Reavis podzielił się najnowszymi informacjami z ostatniego piętra.

Varso Tower
Varso Tower, fot. materiały prasowe

Jak podaje firma za pośrednictwem swoich kanałów social media, w budynku trwa układanie posadzek w holu głównym. Co więcej, inwestor przygotowuje się do montażu pięknej kolorowej mozaiki, która ozdobi potężne lobby na parterze wieżowca. Już niedługo, na początku kolejnego roku posadzone zostaną – też w lobby – drzewa, a na szczycie domknięta zostanie fasada. Od kilku miesięcy, zielono jest też na szczycie drapacza chmur, na jego tarasach.

Mozaika w lobby to niezwykły projekt. Całość kompozycji składa się z imponującej liczby 1800 kafli. Dodatkowo każdy z nich przechodzi długą drogę pod czujnym nadzorem warszawskiej artystki Krystyny Kaszuby-Wacławek – od doboru odpowiedniej gliny, poprzez formowanie, wypalanie i szkliwienie, do finalnego produktu. Zobaczcie tutaj, jak powstaje.

Varso Tower
Varso Tower, fot. materiały prasowe

O wieżowcu Varso Tower

Zaprojektowany przez architektów z pracowni Foster + Partners wieżowiec Varso Tower mierzy 230 metrów do dachu, a wraz z iglicą aż 310 metrów. Jest obecnie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Zakończenie budowy planowane jest w 2022 roku. Większość budynku pokrywa już szklana elewacja, a we wnętrzu trwają prace instalacyjne i wykończeniowe. Na wysokości 205 metrów zasadzono niedawno 16 drzew, dzięki którym taras widokowy wieżowca stanie się podniebnym ogrodem.

Varso Tower
Varso Tower, fot. materiały prasowe

Varso Tower to część wielofunkcyjnego Varso Place, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy. Inwestycję inwestor zlokalizował w centrum Warszawy. Tuż przy Dworcu Centralnym, dzięki czemu pracownicy i goście budynków mogą łatwo korzystać z transportu publicznego.

W poszukiwaniu nowego biura najemcę wspierali eksperci JLL, a za projekt biura odpowiada pracownia Trzop Architekci. Firma DECISIVE Szmigiel Papros Gregorczyk zapewniła nam doradztwo prawne w negocjacjach.

Budynek tym samym pobił rekord. Położony w centrum Warszawy budynek oficjalnie stał się najwyższym w Polsce pod względem wysokości mierzonej do dachu. Teraz, jest także najwyższym wieżowcem w UE z zamontowaną iglicą. Ten sukces oznacza, że Varso Tower oficjalnie przewyższyło swoich sąsiadów z centrum stolicy. Czyli Pałac Kultury i Nauki (188 metrów do dachu) oraz apartamentowiec Złota 44 (192 metry). Dotyczy to także dotychczasowego lidera w tej kategorii – wrocławski Sky Tower (206 metrów).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...