29.8 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaNEWSForest się zieleni

Forest się zieleni

Warszawski kampus biurowy Forest zapełnił się kolorami. Będzie to jeden z najbardziej zielonych wieżowców w Polsce. Jak wygląda obecnie inwestycja przy Rondzie Radosława?

Forest się zieleni
Forest się zieleni, fot. facebook.com/hbreavisPL/

Forest się zieleni

Jak poinformował inwestor HB Reavis za pośrednictwem swoich kanałów społecznościowych, kompleks biurowy Forest staje się jeszcze bardziej zielony i kolorowy. Na dachu kampusu pojawiły się rośliny. Wkrótce, tą część przestrzeni inwestor oddan do dyspozycji sąsiadów i gości budynku. Co ciekawe, będzie tu można zasadzić własne kwiaty, warzywa czy zioła, albo po prostu zrelaksować się i popatrzeć na Warszawę z nietypowej perspektywy.

Forest się zieleni

Forest. Zielono jak w lesie

W Forest rządzi natura. To z niej czerpali inspirację projektanci z pracowni HRA Architekci, dobierając kolorystykę elewacji. Elementy fasady są nieregularnie pokryte odcieniami brązu, które naśladują korę drzewa. Wyjścia na tarasy i donice na dachu oraz czerpnie powietrza na patio wyłożone zostały kortenem, czyli stalą która zależnie od pory roku mieni się barwami od czerwieni, przez pomarańcz, po brąz. Tarasy na dachu będą idealnym miejscem odpoczynku na świeżym powietrzu i pozwolą na uprawę warzyw oraz podziwianie miejskiej panoramy.

Z atutów Forest skorzystają nie tylko pracownicy, ale również okoliczni mieszkańcy i przechodnie. Na ogólnodostępnym dziedzińcu i dookoła budynków inwestor zasadzi około 200 dojrzałych drzew i tyle samo krzewów. Aby ograniczyć zużycie surowców, do podlewania zieleni inwestor wykorzysta wodę deszczową. Nie zabraknie rozwiązań sprzyjających ograniczeniu śladu węglowego, w tym energooszczędnego oświetlenia, wind oraz klimatyzacji i ogrzewania. Dzięki rozwiązaniom prośrodowiskowym Forest to jeden z najbardziej zielonych biurowców w Polsce, certyfikowany w systemach BREEAM, BREEAM Communities oraz WELL.

Odmiana Burakowskiej

Wraz z powstaniem kampusu, zmieni się znaczna część ulicy Burakowskiej. W ramach jej remontu, który rozpocznie się latem i potrwa pół roku, pojawią się szersze chodniki, a także ścieżka i stojaki rowerowe, ławki i energooszczędne latarnie. Jezdnia zyska nową nawierzchnię oraz miejsca postojowe do parkowania równoległego. Zasadzimy też szpaler 6-metrowych drzew. W pobliżu skrzyżowania z ulicą Piaskową powstanie zielona przestrzeń. Przebudowa inwestor realizuje zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania i w uzgodnieniu z Urzędem Dzielnicy Wola.

1 KOMENTARZ

  1. Boisz się pseudopublicysto drążyć niebezpieczne tematy np. Jaka pralnia legalizuje cash w tym projekcie to ględzisz o pierdołach zieleni roślinkqch o innych pierdołach!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...