1 C
Warszawa
czwartek, 21 listopada, 2024
Strona głównaNEWSSkyfall oficjalnie. Unikatowa atrakcja w Warsaw UNIT. Galeria

Skyfall oficjalnie. Unikatowa atrakcja w Warsaw UNIT. Galeria

Warsaw UNIT, jeden z najnowocześniejszych wieżowców w Polsce, zyskał niezwykłą atrakcję turystyczną. Na wysokości niemal 200 metrów otwiera się wyjątkowe miejsce: Skyfall Warsaw. Znajduje się w nim przeszklona ruchoma platforma, która zagwarantuje odwiedzającym ekstremalne przeżycia.

Widok w dół
Widok w dół, fot. materiały prasowe
Skyfall
Skyfall, fot. materiały prasowe

Wybudowany przez Ghelamco Warsaw UNIT to najwyższy budynek przy rondzie Daszyńskiego. Przyciąga wzrok smukłą sylwetką i tzw. smoczą skórą, czyli instalacją z płytek, które reagują na każdy podmuch wiatru, „ożywiając” dolną część elewacji.

Na 46 piętrze budynku otwiera się właśnie Skyfall Warsaw z panoramicznym widokiem na centrum Warszawy. Sercem miejsca jest znajdująca się na wysokości niemal 200 metrów czteroosobowa platforma ze szklaną podłogą, która wychyla się na zewnątrz budynku o 15 stopni, oferując odwiedzającym wrażenia niespotykane dotąd w Europie.

Skyfall Warsaw jest bowiem jedyną tego typu atrakcją na starym kontynencie, podobne znaleźć można dopiero za oceanem. W Chicago w budynku Willis Tower znajduje się posiadający szklaną podłogę Skydeck, a w wieżowcu 360 Chicago zainstalowano wychylający się Tilt. Skyfall Warsaw jest o tyle wyjątkowy, że łączy obie te atrakcje stając się jedynym takim miejscem na świecie.

– Staramy się, żeby budowane przez nas wieżowce były otwarte dla mieszkańców Warszawy. Warsaw Spire miał plac Europejski, a Warsaw HUB połączyliśmy z metrem niesamowitym łącznikiem. Chcieliśmy, żeby Warsaw UNIT również dał coś mieszkańcom Warszawy. Podczas Nocy Muzeów zapraszaliśmy warszawiaków do naszego położonego na 41 piętrze biura w Warsaw Spire. Odwiedzało nas tysiące osób. Tak powstał pomysł na Skyfall Warsaw, miejsce, które zagwarantuje spektakularne widoki i ekstremalne wrażenia – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią Ghelamco.

Skyfall to więcej niż sama platforma

Skyfall Warsaw to nie tylko platforma widokowa. To także przestrzeń o powierzchni użytkowej 500 mkw. dająca możliwość organizacji spotkań nawet dla 200 osób. Mieszczą się tu trzy sale z opcją wynajmu na wyłączność. Goście mają do dyspozycji m.in. dwa tarasy z możliwością zamknięcia dachu, bar, a także starannie wyselekcjonowane wyposażenie multimedialne i techniczne. Za wystrój wnętrza odpowiada Mac Stopa z pracowni Massive Design – znany i doceniany kreator nowoczesnych, innowacyjnych i niekonwencjonalnych wnętrz, który od dłuższego czasu współpracuje z Ghelamco przy różnego rodzaju projektach.

Na początku Skyfall Warsaw będzie dostępny dla firm i organizacji. W pierwszym kwartale 2022 roku zostanie udostępniony klientom indywidualnym.

Skyfall w Warsaw UNIT
Skyfall w Warsaw UNIT, fot. materiały prasowe
Skyfall
Skyfall, fot. materiały prasowe

Warsaw UNIT
Warsaw UNIT, fot. materiały prasowe

O Warsaw UNIT

Warsaw UNIT jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców w Polsce. Za projekt architektoniczny odpowiada Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt. Zarządcą budynku jest CBRE, międzynarodowa firma doradcza, która ma w nim także swoją siedzibę. Wśród najemców budynku znajdują się także firma ubezpieczeniowa Warta.

W budynku inwestor zastosował Signal OS, autorski system operacyjny dla budynków. Dzięki temu użytkownicy otrzymują m.in. dostęp do aplikacji mobilnej, która umożliwia m.in. dostęp do budynku czy możliwość zapraszania gości i rezerwację miejsc parkingowych. Wieżowiec został również wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które umożliwią błyskawiczne przejście budynku w tzw. tryb pandemii. W Warsaw UNIT zostały m.in. zainstalowane lampy UV: w windach (będą uruchamiane w kabinach w trybie „stand by”) oraz w systemach klimatyzacji. Budynek otrzymał od International WELL Building Institute™ (IWBI) precertyfikację w najnowszym systemie WELL v2 Core, biorącym pod uwagę dobre samopoczucie użytkowników. Wieżowiec jest też w procesie uzyskiwania certyfikatu WELL Health-Safety Rating, który ocenia przygotowanie budynków do działania w czasie pandemii.

Budynek posiada certyfikat Green Building Standard oraz jest w zaawansowanym procesie ekologicznej certyfikacji BREEAM. Jest także w trakcie uzyskiwania certyfikatu „Obiekt bez barier”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...