3.5 C
Warszawa
wtorek, 2 marca, 2021
Strona główna RYNEK NIERUCHOMOŚCI Equator I: CPI samodzielnie zarządza kolejnym biurowcem!

Equator I: CPI samodzielnie zarządza kolejnym biurowcem!

CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych
w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, przejmuje zarządzanie w kolejnym, należącym do portfolio grupy biurowcu – Equator I.

Equator
fot. walterherz.com

Przejście na właścicielski model zarządzania w posiadanych nieruchomościach biurowych
w Warszawie, to jeden z kluczowych elementów strategii CPIPG w Polsce. Od marca 2020r. Grupa przejęła property management w 11 z 13 swoich biurowców w stolicy. Tym samym CPIPG finalizuje realizację założonego celu. Przejęcie zarządzania w Equator I kończy również proces zmiany modelu zarządzania w należących do portfela Grupy inwestycjach. Położone są one w korytarzu Alej Jerozolimskich: Eurocentrum Office Complex, Equator I, Equator II oraz Equator IV, o łącznej powierzchni GLA 148 500 mkw.

Nowość w portfolio – Equator I

Budynek został oddany do użytku w 2008 r. Biurowiec dysponuje ponad 19,5 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, położonej na 15 kondygnacjach oraz przestrzenią handlowo-usługową. Budynek posiada certyfikat BREEAM in use na poziomie Very Good. Transakcja zakupu budynku Equator I sfinalizowano w marcu 2020r.

„Zakończenie procesu przejmowania property management w biurowcach CPIPG, zlokalizowanych w korytarzu Alej Jerozolimskich, pozwala nam na intensyfikację budowania synergii między biurowcami, zarówno w kwestii infrastruktury, jak i szybkiego wprowadzania ujednoliconych procedur.  Będziemy się również koncentrować na promowaniu rozwiązań, jakimi dysponują poszczególne biurowce, wśród pracowników wszystkich naszych sąsiednic inwestycji. Dzięki takiemu założeniu będziemy mogli spełniać o wiele szersze potrzeby najemców, a tym samym podnosić  jakość i komfort pracy.”. – komentuje Marcin Mędrzycki, P.O. Head of Asset Management w CPIPG Polska.

Obecnie CPIPG jest właścicielem 13 biurowców w Warszawie, o łącznej powierzchni przekraczającej 305 000 mkw,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...