Funkcjonalne rozwiązania, jakie zastosowano w Varso 1 i Varso 2 doceniła Fundacja Integracja, która przyznała tym budynkom certyfikat „Obiekt bez barier”. Oznacza to, że Varso Place, które stworzono w centrum Warszawy, jest przyjazne różnym grupom użytkowników. W tym osobom niewidomym, słabowidzącym, niesłyszącym, poruszającym się na wózkach oraz starszym. Jest przyjazne także rodzicom z małymi dziećmi czy osobom nieznającym języka polskiego.
Zgodnie z ideą stworzenia przestrzeni dostępnej dla wszystkich, współpraca HB Reavis z Fundacją Integracja trwa od samego początku prac projektowych. W audycie, który poprzedził nadanie Varso 1 i Varso 2 certyfikatu „Obiekt bez barier”, docenione zostały m.in. rozwiązania w przestrzeni wokół budynków, takie jak:
- duża ilość zieleni oraz miejsc do siedzenia,
- przejście dla pieszych na progu zwalniającym,
- prostoliniowy przebieg chodników,
- podział przestrzeni pieszych na węższe części ułatwiające orientację,
- przyjaźnie zaprojektowana mała architektura
- czytelnie wyróżniona lokalizacja wejścia.
Uwagę ekspertów Integracji zwróciły też rozwiązania wewnątrz tcyh budynków, takie jak:
- główne wejścia z poziomu terenu,
- windy wyposażone w system ułatwiający korzystanie z nich osobom z niepełnosprawnością wzroku (system nie wymaga wpisywania numeru piętra),
- toalety dla osób z niepełnosprawnością w częściach wspólnych.
Fundacja Integracja od ponad 25 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami. Ponadto działa na rzecz kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Certyfikaty „Obiekt bez barier” przyznaje od 2009 roku. Pierwszym budynkiem, który go otrzymał, był Sejm RP. W ciągu 11 lat Integracja przeprowadziła ponad 1100 audytów dostępności architektonicznej. „Obiekt bez barier” znalazł się na liście akredytowanych standardów systemu certyfikacji WELL, jako pierwszy polski zbiór wytycznych dla architektów i projektantów.