25.2 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaNEWSSkySAWA kilka metrów od celu!

SkySAWA kilka metrów od celu!

Warszawski wieżowiec SkySAWA rosnący przy Rondzie ONZ w Warszawie już prawie osiągnął wysokość docelową. Jak poinformował przez niezwykłe video generalny wykonawca, wieżowiec przekroczył już 150 metrów wysokości.

Docelowa wysokość strukturalna wieżowca to 155 metrów oraz 150 metrów do dachu.  Inwestorem SkySAWA jest Polski Holding Nieruchomości S.A., a generalnym wykonawcą konsorcjum składające się z PORR S.A., TKT Engineering i ELIN.

Ostatnio też odbyły się ćwiczenia strażaków na terenie drapacza chmur. Jak poinformował inwestor przez swoje kanały social media, strażacy mogli sprawdzić jak wpompować wodę na wysokość prawie 150 metrów. Dzięki takim akcjom wzmacniane jest bezpieczeństwo wszystkich budynków wysokościowych w Warszawie.

Testy pożarowe na SkySAWA
Testy pożarowe na SkySAWA, fot. facebook.com/GrupaPHN

O wieżowcu SkySAWA

SKYSAWA, której budowa rozpoczęła się w czerwcu 2019 r., powstaje w centrum Warszawy, przy ul. Świętokrzyskiej 36 na terenie typu greyfield w miejscu, w którym wcześniej stał biurowiec z lat 60-tych. Dzięki centralnej lokalizacji przy Rondzie ONZ SKYSAWA będzie jedną z nielicznych inwestycji w Warszawie, której najemcy dostaną się bezpośrednim przejściem podziemnym do stacji metra. W kompleksie zaplanowano liczne rozwiązania wpływające na obniżenie zużycia energii, czy wody w trakcie użytkowania budynku. Są to m.in. wysokowydajne systemy odzyskiwania ciepła, kolektory słoneczne czy system odzyskiwania wody deszczowej. Podczas budowy PHN podejmuje szereg działań dążących do zminimalizowania ilości generowanych odpadów, ograniczenia zużycia wody i energii. Dla zmniejszenia śladu węglowego optymalizowany jest transport. Przy wyborze materiałów stawia się na produkowane lokalnie i weryfikuje pod kątem ich ekologiczności m.in. składu oraz posiadanych certyfikatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...