3.5 C
Warszawa
niedziela, 22 grudnia, 2024
Strona głównaWARSZAWAGhelamco dołącza do United Nations Global Compact

Ghelamco dołącza do United Nations Global Compact

Ghelamco Poland dołączyło do międzynarodowej organizacji UN Global Compact pod egidą ONZ, największej na świecie inicjatywy skupiającej zrównoważony biznes. To kolejny istotny krok, który ma pomóc w realizacji strategii ESG dewelopera.

Farmy fotowoltaiczne Ghelamco
Farmy fotowoltaiczne Ghelamco, fot. materiały prasowe

Powołana w 2000 roku przez sekretarza generalnego ONZ inicjatywa United Nations Global Compact jest katalizatorem globalnych zmian. Wspiera najambitniejsze przedsiębiorstwa w prowadzeniu działalności w sposób odpowiedzialny, dostosowując ich strategie do Dziesięciu Zasad UN Global Compact dotyczących praw człowieka, pracy, środowiska czy walki z korupcją. Ponadto, pomaga w podejmowaniu strategicznych działań, które dają realne szanse na osiągnięcie celów Zrównoważonego Rozwoju, z naciskiem na współpracę i wdrażanie innowacji. Inicjatywa UN Global Compact zrzesza obecnie ponad 22 000 członków z całego świata, którzy rokrocznie składają raport ze swoich działań do Sekretarza Generalnego ONZ.

Konsekwentnie realizujemy naszą strategię ESG, podejmując szereg konkretnych działań i dzieląc się najlepszymi praktykami. Przystąpienie do UN Global Compact to nasz kolejny krok w stronę przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych oraz prowadzenia w pełni zrównoważonej działalności. Chcemy czerpać wiedzę i korzystać z doświadczenia Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz członków UN Global Compact, reprezentujących niemal każdą branżę w ponad 160 krajach, ale również samemu się nią dzielić. Wierzę, że ta współpraca pozwoli nam jeszcze lepiej realizować założone cele w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Cel: neutralność energetyczna

Ghelamco w swojej strategii mocno postawiło na ESG. Firma planuje, aby do 2025 roku stać się neutralną energetycznie. Jednym z narzędzi, które ma w tym, jest budowa własnych farm fotowoltaicznych. Docelowo czysta energia elektryczna zasili wszystkie inwestycje i biurowce dewelopera.

Flagowym przykładem ekologicznego budynku biurowego jest Warsaw UNIT. Jako pierwszy wysokościowiec w Polsce został certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM z najwyższą możliwą oceną Outstanding, a także jako pierwszy biurowiec uzyskał certyfikat WELL Core na poziomie Platinum. Dzięki zastosowaniu ultranowoczesnego Building Energy Management System, zużycie energii w budynku jest nawet o 30% mniejsze niż w innych biurowych wieżowcach. W Warsaw UNIT funkcjonuje też opracowany przez Ghelamco autorski system operacyjny Signal OS z własną aplikacją, która daje najemcom i zarządcom wiele funkcjonalności, w tym możliwość czynnego uczestnictwa w procesie zrównoważonego gospodarowania mediami.

Za swoje proekologiczne rozwiązania Warsaw UNIT został w tym roku nagrodzony prestiżowymi nagrodami: Lidera Transformacji Energetycznej od Polskiego Kongresu Klimatycznego, a także tytułem Najlepszego ekologicznego budynku certyfikowanego w PLGBC Green Building Awards 2023.

Na początku tego roku Ghelamco Poland jako pierwsza firma z branży nieruchomości w Polsce dołączyła do międzynarodowej inicjatywy Science Based Targets (SBTi), wspierającej najambitniejsze przedsiębiorstwa w walce z globalnym ociepleniem zgodnie z założeniami Porozumienia Paryskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...