Nowym najemcą biurowca Varso Tower zrealizowanego i zarządzanego przez HB Reavis została firma Atlas Ward Polska. Warszawski oddział wrocławskiego generalnego wykonawcy zajmie 29. piętro tego prestiżowego biurowca. Pracownicy Atlas Ward wprowadzą się do nowego biura w czerwcu 2024 roku.
Atlas Ward Polska jest liderem generalnego wykonawstwa inwestycji logistycznych i przemysłowych w Polsce. W trakcie blisko 25-letniej działalności firma zrealizowała dla swoich klientów prawie 800 obiektów o łącznej powierzchni ponad 5 mln mkw. Atlas Ward Polska jest również jednostką certyfikującą BREEAM oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).
Atlas Ward Polska na wysokości
Znakiem czasu jest cyfryzacja branży, niezbędna do jej technologicznego rozwoju. Sukcesywnie – w Polsce i za granicą – rozwijamy możliwości, wynikające z wykorzystania w realizacjach metodologii BIM. Otwarcie biura w centrum Warszawy w tym właśnie nowoczesnym obiekcie niech będzie nie tylko sygnałem, że Atlas Ward chce ustanawiać standardy zrównoważonego budownictwa, prowadzonego w pełni scyfryzowanych procesach, ale również być wzorowo zarządzanym i pożądanym pracodawcą dla najlepszych z najlepszych – mówi Mariusz Górecki, Prezes Zarządu Atlas Ward Polska.
Cieszę się, że do grona firm, których miejsce pracy znajduje się w Varso Tower dołączy kolejny uznany pracodawca wyróżniający się profesjonalizmem i dbałością o ochronę środowiska. Jestem pewna, że pracownicy Atlas Ward Polska docenią przyjazne warunki pracy w nowym biurze oraz komfort lokalizacji w ścisłym centrum Warszawy – dodaje Natalia Kasperska, Senior Leasing Manager w firmie HB Reavis.
Wieżowiec Varso Tower
Varso Tower to łącznie 70 tys. mkw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie. Wspiera ona wellbeing pracowników i wpisuje się w najnowsze trendy ESG. Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej został zaprojektowany przez Foster + Partners z troską o zdrowie oraz inkluzywność. Potwierdzają to uzyskane certyfikaty WELL oraz Obiekt bez Barier. Budynek zdobył również najwyższą ocenę w systemie BREEAM. Świadczy to o jego niskim zapotrzebowaniu na energię. Projektanci zadbali także o przestrzeń publiczną. Kilkadziesiąt drzew zasadzono wokoło wieżowca, na dachu oraz w przestronnym lobby, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika.
W gronie najemców wieżowca znajdują się m.in. dostawca usług chmurowych Box, kancelarie prawne CMS oraz Greenberg Traurig, firma private equity Enterprise Investors, dostawca oprogramowania SAP, firma rekrutacyjna PageGroup, NCBiR, pracownia architektoniczna Foster + Partners, grupa Inditex oraz firmy AFI Europe i Transition Technologies MS, jak również kawiarnia Green Caffè Nero dostępna na parterze.
Varso Tower to część wielofunkcyjnego miejsca, w które wchodzą biura, hotel, centrum innowacji, restauracje, kawiarnie, klub fitness i przychodnia. Cała inwestycja zmieniła niegdyś zaniedbany teren w jeden z nowych symboli Warszawy. Centralna lokalizacja zapewnia wiele udogodnień w zasięgu ręki i znakomity dostęp do komunikacji miejskiej.