0.4 C
Warszawa
czwartek, 21 listopada, 2024
Strona głównaNEWSThe Bridge nową siedzibą Santander Bank Polska

The Bridge nową siedzibą Santander Bank Polska

Santander Bank Polska, jedna z największych grup finansowych i największy bank z kapitałem prywatnym w Polsce, został strategicznym najemcą wieżowca The Bridge powstającego w biznesowym centrum Warszawy. Bank podpisał z deweloperem i inwestorem budynku – firmą Ghelamco – umowę najmu na powierzchnię około 24 500 mkw. (blisko 21 tys. mkw. powierzchni użytkowej). To największa transakcja na polskim rynku biurowym od 2022 roku.

The Bridge nową siedzibą Santander Bank Polska
The Bridge nową siedzibą Santander Bank Polska, fot. materiały prasowe

Santander Bank Polska zmieni swoją siedzibę i w przyszłym roku przeprowadzi się do The Bridge, najnowszego projektu Ghelamco. Ultranowoczesny wieżowiec powstaje na warszawskiej Woli, przy placu Europejskim i na styku ulic Towarowej i Grzybowskiej, w biznesowym sercu stolicy. Bank zajmie w nim 19 ostatnich kondygnacji biurowych o łącznej powierzchni 24 500 mkw. brutto, a także będzie mieć do wyłącznego użytku podniebny taras na 40 piętrze budynku. Ponadto, na parterze sąsiedniego gmachu Bellony – części biurowego kompleksu The Bridge, będzie zlokalizowana nowoczesna placówka Santander Bank Polska.

Przełom dla The Bridge 

To przełomowy moment dla naszej inwestycji, ale też znaczący dla polskiego rynku biurowego. Santander Bank Polska został strategicznym najemcą The Bridge, decydując się na połowę 40-piętrowego wieżowca. Tak dużej transakcji najmu powierzchni biurowej nie mieliśmy w Polsce od 2022 roku! To dowód na to, że nowoczesne organizacje, nieustannie dążące do rozwoju i dbające o standard środowiska pracy, nie rezygnują z biur na najwyższym poziomie. Dla naszego klienta kluczowe były aspekty ESG, które w The Bridge są dla nas priorytetem i mają odzwierciedlenie na każdym etapie projektu – od procesu budowy i zastosowanych materiałów po rozwiązania na poziomie funkcjonowania budynku, kiedy już zostanie oddany do użytku. Dziękujemy Santanderowi za zaufanie i serdecznie witamy w gronie najemców Ghelamco – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Przeprowadzka do nowoczesnego biurowca zlokalizowanego w biznesowym hubie stolicy to część naszej strategii, w której jednym z elementów jest dbałość o jak najlepsze doświadczenia naszych klientów i pracowników. Mocny nacisk kładziemy również na realizację strategii Totalnej Odpowiedzialności. Dlatego poszukując miejsca na nową siedzibę Santander Bank Polska, zwracaliśmy uwagę na długoterminowe rozwiązania ESG oraz nowoczesne  technologie, które nie tylko pomagają poprawić efektywność energetyczną, ale wspierają także budowanie pozytywnych doświadczeń pracowników. Fakt, że The Bridge posiada szereg certyfikatów ekologicznych i technologicznych, a do tego jest doskonale zlokalizowany, przekonał nas do wyboru tego projektu na nasze główne biuro w Polsce – mówi Paweł Dziedzina, dyrektor Departamentu Zarządzania Środowiskiem Pracy w Santander Bank Polska.

W transakcji najemcy doradzali eksperci z firmy Colliers.

Doskonała lokalizacja Santander

Okolice Ronda Daszyńskiego już od kilku lat są chętnie wybieraną lokalizacją przez banki, przez co możemy mówić o hubie stworzonym przez firmy z tego sektora. Wkrótce dołączy do niego Santander Bank Polska, który ulokuje się w jednym z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków w tej okolicy. Wybór The Bridge na siedzibę naszego klienta poprzedzony był bardzo dokładnymi analizami dostępnych nieruchomości i rzetelnymi rekomendacjami uwzględniającymi wytyczne banku. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Santander w podejmowaniu tak kluczowej decyzji i mieć swój udział w największej transakcji na rynku biurowym od I kw. 2022 r. – mówi Paweł Skałba, senior partner, dyrektor działu powierzchni biurowych w Colliers.

Grupa Santander Bank Polska jest jedną z największych grup finansowych i największym bankiem z kapitałem prywatnym w Polsce. Oferuje nowoczesne rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Bank ma jedną z największych sieci oddziałów i placówek partnerskich, jak również świadczy usługi poprzez elektroniczne kanały dostępu, w tym bankowość mobilną. Jest jednym z liderów rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych, konsekwentnie budując swoją markę zgodnie ze strategicznym celem osiągnięcia pozycji najlepszego banku dla klienta. Od 2011 r. bank należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, usługi maklerskie, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Santander Bank Polska to już druga instytucja, która w ostatnim czasie zdecydowała się na wybór The Bridge na swoją siedzibę. W sierpniu br. Ghelamco podpisało umowę najmu z Instytutem Francuskim, który zajmie 1300 mkw. w budynku Bellony należącej do biurowego kompleksu.

O The Bridge

The Bridge to nowoczesny kompleks biurowy powstający przy placu Europejskim na warszawskiej Woli. Zgodnie ze swoją nazwą, stanowi most między historią a współczesnością, co odzwierciedla się w jego architekturze łączącej zabytkowy gmach dawnego Domu Wydawniczego Bellona z 40-piętrowym wieżowcem. W sumie oba budynki dostarczą na rynek 52 tys. mkw. powierzchni biurowej.

The Bridge będzie posiadać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. Już teraz potwierdzają to certyfikaty SmartScore i WiredScore na najwyższym platynowym poziomie, a docelowo również WELL, BREEAM, Green Building Standard i Obiekt bez barier.

Zgodnie ze strategią ESG Ghelamco, The Bridge ma być neutralny energetycznie i zasilany w 100% czystą energią. Obiekt wykorzystywać będzie ultra-energooszczędny i innowacyjny Building Energy Management System, zainstalowany w celu monitorowania i zarządzania parametrami energetycznymi budynku, a także aplikację InBin służącą do analizy generowanego śladu węglowego na podstawie wagi wytworzonych przez najemców odpadów. Ponadto, w wieżowcu wdrożona zostanie technologia kanalizacji podciśnieniowej pozwalająca na zminimalizowanie zużycia wody w toaletach nawet o 75%.

W budynku zastosowany zostanie autorski system operacyjny Ghelamco – Signal OS, który pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie mediami. Elementem systemu jest aplikacja mobilna umożliwiająca najemcom poruszanie się po biurowcu bez karty dostępu czy rezerwację sal i miejsc parkingowych. W The Bridge wykorzystane będą też specjalne rozwiązania antypandemiczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów, m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych. Budynek wyposażony będzie w parking podziemny z punktami do ładowania samochodów elektrycznych. Rowerzyści dostaną do użytku ponad 160 miejsc rowerowych, w tym 33 dla jednośladów elektrycznych, a także szatnie z natryskami.

The Bridge zaprojektowany został przez cieszącą się międzynarodowym uznaniem holenderską pracownię architektoniczną UNStudio we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury PROJEKT. Planowany termin zakończenia budowy to I kwartał 2025 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...