HB Reavis ogłosił właśnie otwarcie nowego podziemnego przejścia, które łączy galerię północną Dworca Centralnego z Varso Tower – najwyższym budynkiem w Polsce i Unii Europejskiej. To kluczowy element, który znacząco poprawi komunikację pieszą w centrum Warszawy.
Dzięki nowemu połączeniu piesi, w tym najemcy Varso Tower, mieszkańcy oraz turyści, będą mogli wygodniej przemieszczać się między Dworcem Centralnym a budynkiem, korzystając z szybszego i bezpieczniejszego dostępu do środków transportu publicznego. Nowa infrastruktura stanowi istotne usprawnienie, szczególnie dla osób korzystających z komunikacji miejskiej oraz krajowych i międzynarodowych połączeń kolejowych.
To dopiero pierwszy etap większego projektu, który zakłada jeszcze lepszą integrację przestrzeni biznesowej z węzłami komunikacyjnymi Warszawy. Kolejnym krokiem będzie budowa połączenia z galerią zachodnią Dworca Centralnego, co jeszcze bardziej ułatwi poruszanie się po tej części miasta.
Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi. HB Reavis dziękuje im tym samym za wspólne działania na rzecz poprawy infrastruktury miejskiej.
Otwarcie nowego przejścia to istotny krok w stronę nowoczesnego, zintegrowanego systemu komunikacyjnego stolicy, który zwiększy wygodę i dostępność zarówno dla pracowników Varso Tower, jak i dla wszystkich osób odwiedzających centrum Warszawy.
O Varso Tower
Varso Tower to łącznie 70 tys. mkw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie. Wspiera ona wellbeing pracowników i wpisuje się w najnowsze trendy ESG. Już 85% powierzchni biurowej wieżowca zostało wynajęte. W gronie najemców budynku są kancelarie prawne CMS, Baker McKenzie i Greenberg Traurig oraz firmy Box, Enterprise Investors, SAP, PageGroup, NCBiR, Foster + Partners, Inditex, AFI Europe, Atlas Ward, Transition Technologies MS, jak również kawiarnia Green Caffè Nero dostępna na parterze.
Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej został zaprojektowany przez Foster + Partners z troską o zdrowie oraz inkluzywność. Potwierdzają to uzyskane certyfikaty WELL oraz Obiekt bez Barier. Budynek zdobył najwyższą ocenę w systemie BREEAM, która świadczy o ich niskim zapotrzebowaniu na energię. Projektanci zadbali także o przestrzeń publiczną. Kilkadziesiąt drzew zasadzono wokoło, na dachach oraz w przestronnym lobby wieżowca, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika. Centralna lokalizacja zapewnia wiele udogodnień w zasięgu ręki i znakomity dostęp do komunikacji miejskiej. Nie do przecenienia jest też bezpośrednie sąsiedztwo dworca kolejowego, a tym samym ułatwienie dojazdu z każdego miejsca w Polsce.