Dwa tarasy (najwyższe w Warszawie), wjazd windą panoramiczną, zielony ogród, perspektywa wyższa aż o 100 metrów w porównaniu do tego zlokalizowanego na Pałacu Kultury i Nauki. Tylko terminu otwarcia nadal brak. HB Reavis rozbudza jednak zainteresowanie angażując do przedsięwzięcia międzynarodowego operatora.
Varso Tower – najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej – ukończony zostało we wrześniu ubiegłego roku. Do mierzącego 310-metrów z iglicą drapacza chmur wprowadzają się od tego czasu najemcy. Na szczycie wieżowca Varso Tower w Warszawie znajdują się dwa publiczne tarasy widokowe: na wysokości 205 metrów oraz 230 metrów. To użytkowe zwieńczenie tej konstrukcji. Jeszcze we wrześniu 2021 roku ten niżej położony został zazieleniony. Tarasy mają być ogólnodostępne, jednak nadal nie zostały one oficjalnie otwarte dla zwiedzających.
Głos w tej sprawie zabrał inwestor Varso Tower, HB Reavis na swoich mediach społecznościowych:
„Często pytacie nas, kiedy taras widokowy na #Varso Tower będzie otwarty dla każdego. Zaprojektowaliśmy to miejsce z myślą o dzieleniu się widokami nie tylko z pracownikami naszego biurowca, dlatego cieszy nas to ogromne zainteresowanie.
Co wiemy o tarasach?
Wjazd na szczyt wieżowca będzie odbywał się panoramiczną widną, zlokalizowaną na jego elewacji. Prędkość jaką będzie osiągała winda to 8 metrów na sekundę. Jak mówi w rozmowie z Wieżowce.pl dyrektor ds. wynajmu HB Reavis Poland, Karol Wyka, wjazd na taras widokowy będzie kosztował więcej niż na Pałac Kultury, ale mniej niż np. na London Eye.
Dla porównania, taras widokowy na Pałacu Kultury i Nauki znajduje się na jego 30 piętrze. A widok panoramy miasta możemy podziwiać z 114 metrów. Taras na Varso Tower będzie oferował widoki z aż o 100 metrów wyższej perspektywy. Można powiedzieć, że Warszawa będzie u stóp zwiedzających. Co więcej, zwiedzających zaskoczy nie tylko wysokość, ale i drzewa, rosnące na dachu wieżowca.