4.5 C
Warszawa
środa, 4 grudnia, 2024
Strona głównaNEWSSkanska przyspiesza redukcję śladu węglowego

Skanska przyspiesza redukcję śladu węglowego

Skanska aktualizuje swój cel klimatyczny. Do 2030 roku Grupa zredukuje emisję własną dwutlenku węgla aż o 70%. Poprzednim celem było redukcja o 50% do roku 2030. Zmiana wcześniejszego założenia, wynika z potrzeby natychmiastowego przyspieszenia działań na rzecz ochrony klimatu.

Zielona ściana w Generation Park Y
Zielona ściana w Generation Park Y, fot. materiały prasowe

Skanska zmniejszyła już emisję CO2 o 40% – w stosunku do roku 2015 – przy jednoczesnym zwiększeniu przychodów. Cel związany z osiągnięciem pełnej neutralności węglowej do roku 2045 pozostaje aktualny.

Najnowszy raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) udowadnia, że musimy kontynuować działania w kierunku drastycznego ograniczania emisji dwutlenku węgla – podkreśla Anders Danielsson, prezes Skanska AB. – Nasze inicjatywy realizowane na wszystkich rynkach przybliżają nas do celu, jakim jest osiągnięcie neutralności węglowej w całym łańcuchu wartości do roku 2045. Oferując prośrodowiskowe rozwiązania, pomagamy także klientom osiągać ich własne cele klimatyczne. Dodatkowo działania na rzecz minimalizacji emisji gazów cieplarnianych idą w parze ze zwiększoną wydajnością, lepszym wykorzystaniem zasobów i niższymi kosztami, a także zaspokajaniem potrzeb naszych partnerów biznesowych – dodaje Anders Danielsson.

Celem Skanska jest osiągnięcie zerowej emisji netto dwutlenku węgla. Zarówno w ramach własnej działalności, jak i w całym łańcuchu wartości, nie później niż w roku 2045. Jednym z etapów tego procesu jest zmniejszenie emisji własnej o 70% do 2030 roku. – Sektor budowlany odpowiada za 40% światowej emisji dwutlenku węgla, związanej z wykorzystaniem energii – mówi Lena Hök, Senior Vice President Sustainability w Grupie Skanska. – Jest to poważny problem, dlatego chcemy być częścią jego rozwiązania. Duża ilość emisji pochodzi z produkcji materiałów takich jak beton, stal i asfalt, a także z użytkowania budynków. Osiągnięcie neutralności węglowej wymaga wdrażania innowacji i współpracy z wieloma partnerami. Chcielibyśmy również, aby bardziej rygorystyczne wymagania klimatyczne były normą w zamówieniach publicznych – dodaje Lena Hök.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...