Colliers rozszerza współpracę z firmą Ghelamco, przejmując zarządzanie flagowym warszawskim kompleksem biurowym The Bridge. Ten nowoczesny, 174-metrowy wieżowiec wraz z odrestaurowanym budynkiem Bellony tworzy jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie i ekologicznie inwestycji biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zlokalizowany na Placu Europejskim, w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Wola, kompleks The Bridge oferuje ponad 54 000 m² najwyższej klasy powierzchni biurowej – blisko 49 000 m² w wieżowcu i ponad 5 000 m² w zabytkowym budynku Bellony. Oba obiekty połączone są monumentalnym, 18-metrowym holem głównym, tworząc unikalną kompozycję architektoniczną, która łączy przeszłość z przyszłością.
Colliers będzie zarządzał zarówno wieżowcem The Bridge, jak i budynkiem Bellony, który zyskał nowe życie dzięki starannej renowacji. Wnętrza Bellony zachwycają klasycznym stylem i historycznymi detalami, natomiast nowoczesna wieża przyciąga wzrok przeszkloną bryłą przypominającą oszlifowany diament.
„Z firmą Colliers łączy nas wieloletnia, sprawdzona współpraca, oparta na profesjonalizmie, zaufaniu i wspólnym rozumieniu najwyższych standardów zarządzania nieruchomościami. Dlatego z pełnym przekonaniem powierzyliśmy im opiekę nad naszym najnowszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie projektem biurowym – The Bridge. Jestem przekonany, że doświadczenie i kompetencje zespołu Agnieszki Krzekotowskiej zapewnią mu sprawne funkcjonowanie oraz najwyższy poziom satysfakcji najemców” – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.
The Bridge to kolejna prestiżowa nieruchomość Ghelamco, której zarządzanie powierzono Colliers. Wcześniej firma odpowiadała za operacyjne i techniczne wsparcie budynków KREO w Krakowie oraz Craft w Katowicach.
„Przejęcie The Bridge to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie zaufania, jakim darzy nas Ghelamco. To wyjątkowy projekt, który wyznacza nowe standardy na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości usług zarządczych, które wspierają zarówno właściciela, jak i najemców w codziennym funkcjonowaniu” – mówi Agnieszka Krzekotowska, Senior Partner, Asset Services, Colliers.
Kompleks uzyskał już certyfikaty SmartScore i WiredScore na poziomie platynowym, a w przygotowaniu są kolejne: WELL, BREEAM, Green Building Standard, DGNB oraz „Obiekt bez barier”. The Bridge będzie w pełni neutralny energetycznie i zasilany w 100% czystą energią. Zastosowano w nim m.in. system BEMS do zarządzania zużyciem energii, aplikację do monitorowania odpadów oraz nowatorski system kanalizacji podciśnieniowej, który ogranicza zużycie wody nawet o 75%.
Wśród udogodnień dla najemców znajdują się m.in. 282 miejsca parkingowe, 164 miejsca rowerowe, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, komfortowe szatnie z natryskami oraz unikalna wciągarka rowerowa – rozwiązanie znane z Holandii, po raz pierwszy zastosowane w Polsce.
Colliers, jako wiodący doradca na rynku nieruchomości komercyjnych, konsekwentnie rozwija swoje kompetencje w zakresie zarządzania aktywami, oferując klientom kompleksowe wsparcie operacyjne, techniczne i strategiczne.