0 C
Warszawa
czwartek, 21 listopada, 2024
Strona głównaNEWSWarsaw UNIT budzi się do życia. Największy najemca już w wieżowcu

Warsaw UNIT budzi się do życia. Największy najemca już w wieżowcu

Warsaw UNIT oficjalnie zaprezentowany. Najwyższy drapacz chmur przy Rondzie Daszyńskiego wyróżnia się ponadczasową modernistyczną architekturą i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Przeprowadzkę do wieżowca zakończyła właśnie firma ubezpieczeniowa Warta.

Warsaw UNIT
Warsaw UNIT, fot. materiały prasowe

Warsaw UNIT to najwyższy budynek przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, którego deweloperem jest Ghelamco. Jego architektura łączy modernistyczne dziedzictwo stolicy z nowoczesnymi materiałami. Podium zdobi niezwykła fasada – tak zwana „smocza skóra” – czyli tysiące płytek przypominających łuski, które reagują na każdy podmuch wiatru. Warsaw Unit oferuje 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wieżowiec znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra „Rondo Daszyńskiego”. W budynku znajduje się infrastruktura dla rowerzystów: parking rowerowy, szatnie i natryski. Wielopoziomowy parking może pomieścić 400 samochodów. Za projekt Warsaw UNIT odpowiada Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt. Zarządcą budynku jest CBRE, międzynarodowa firma doradcza, która ma w nim także swoją siedzibę.

Warta już na miejscu w Warsaw UNIT

Warta jest największym najemcą Warsaw UNIT. Jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych w Polsce właśnie zakończyła przeprowadzkę do budynku, zajmując 13 pięter (20 tys. mkw. powierzchni biurowej) na szczycie wieżowca. Umowa została podpisana na 10 lat.

– Zmieniamy siedzibę Warty na jeden z najnowocześniejszych biurowców w Polsce, co podkreśla wyjątkową kondycję i pozycję firmy na rynku. Cieszę się, że symbolizuje on nowoczesność i otwartość – wartości, którymi staramy się kierować na co dzień w naszej działalności mówi Grzegorz Bielec, członek zarządu Warty i dodaje: Intensywnie poszukiwaliśmy budynku zapewniającego wyjątkowe rozwiązania i jak najlepsze warunki pracy naszego zespołu, dobrze skomunikowanego nie tylko z innymi punktami Warszawy, ale także innymi miastami Polski. Nowa siedziba daje nam możliwości jeszcze efektywniejszego wykorzystania naszego potencjału. Mnogość przestrzeni pracy wspólnej, wysoki standard wyposażenia czy innowacyjne rozwiązania technologiczne, w jakie obfituje biurowiec, będą wspierały dalszy rozwój Warty. Na wybór nowej lokalizacji niewątpliwie miał również wpływ ekologiczny charakter biurowca Warsaw UNIT, a także szereg zastosowanych technologii, które wzmacniają bezpieczeństwo zdrowotne pracowników, co w dobie obecnej sytuacji pandemicznej odgrywa niezwykle istotną rolę. 

– Warsaw UNIT to budynek powstały z myślą o przyszłości. Rozwiązania w nim zastosowane przez długie lata będą zapewniać najemcom komfortowe warunki pracy. Cieszymy się, że budynek przyciągnął takich najemców jak Warta i CBRE. Jesteśmy w trakcie podpisywania kolejnych umów, o których już niedługo poinformujemy – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Technologie w Warsaw UNIT

Wieżowiec jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców w Polsce. W budynku został zastosowany Signal OS, autorski system operacyjny Ghelamco. Signal OS komunikuje się z większością aplikacji i systemów budynkowych, dzięki czemu pozwala na niespotykaną dotychczas ich integrację.  Signal OS monitoruje mi.in. takie systemy, jak: HVAC, windy, kontrolę dostępu, system zarządzania parkingiem, monitoruje też jakość powietrza w budynku. Dzięki Signal OS użytkownicy otrzymują dostęp do aplikacji mobilnej, która umożliwia m.in. dostęp do budynku czy możliwość zapraszania gości i rezerwację miejsc parkingowych.

Tryb: pandemia

Warsaw UNIT deweloper wyposażył w innowacyjne rozwiązania, które umożliwią błyskawiczne przejście budynku w tzw. tryb pandemii. Ten specjalny tryb pracy budynku został opracowany na podstawie wewnętrznych analiz Ghelamco. Dodatkowo firma zleciła opracowanie specjalnego raportu zawierającego rekomendacje dotyczące systemów budynkowych w kontekście COVID-19. Dokument przygotowali naukowcy z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

W Warsaw UNIT inwestor zainstalował m.in. zainstalowane lampy UV: w windach (będą uruchamiane w kabinach w trybie „stand by”) oraz w systemach klimatyzacji. Ich zastosowanie zapewni dezynfekcję przestrzeni i powietrza. Promieniowanie UV ma bowiem działanie biobójcze i w krótkim czasie skutecznie niszczy mikroorganizmy i wirusy.

Certyfikaty

Warsaw UNIT otrzymał od International WELL Building Institute™ (IWBI) precertyfikację w najnowszym systemie WELL v2 Core, biorącym pod uwagę dobre samopoczucie użytkowników. Budynek jest też w procesie uzyskiwania certyfikatu WELL Health-Safety Rating, który ocenia przygotowanie budynków do działania w czasie pandemii.

Budynek posiada certyfikat Green Building Standard oraz jest w zaawansowanym procesie ekologicznej certyfikacji BREEAM. Wieżowiec jest także w trakcie uzyskiwania certyfikatu „Obiekt bez barier”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...