0.8 C
Warszawa
środa, 22 stycznia, 2025
Strona głównaNEWSUpper One: rozpoczyna się kolejny etap budowy podziemia

Upper One: rozpoczyna się kolejny etap budowy podziemia

Realizacja podziemia Upper One, inwestycji spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate, wchodzi w kolejną fazę. Spółka budowlana STRABAG, generalny wykonawca, zakończyła budowę ścian szczelinowych zawierających instalację geotermalną. W następnym etapie wykonawca przygotuje płytę fundamentową, powstanie też konstrukcja garażu podziemnego do poziomu stropu “0”. Według harmonogramu te prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 roku.

Wejście do wieżowca Upper One, wizualizacja
Wejście do wieżowca Upper One, wizualizacja

Projekt warszawskiego kompleksu Upper One zakłada realizację wieży biurowej o wysokości 131,5 metra i 17-kondygnacyjnego budynku hotelowego, a także pięciu kondygnacji podziemnych. Prace nad ich budową wykonawca rozpoczął we wrześniu 2023 roku, a proces prowadzi w zgodzie z technicznymi wymogami taksonomii UE.

– Ponad 10 miesięcy temu rozpoczęliśmy budowę Upper One. Na razie prace toczą się w podziemiu, ale w przyszłym roku planujemy rozpocząć konstrukcję nadziemia zarówno części biurowej, jak i hotelowej. Mam nadzieję, że kompleks stanie się nowym ulubieńcem Warszawy – zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i zastosowanych rozwiązań proekologicznych. Tworzymy go w linii z polityką proklimatyczną STRABAG oraz zgodnie z legislacją UE, chcąc by służył warszawiakom przez dziesięciolecia”– mówi Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający w spółce deweloperskiej STRABAG Real Estate.

W rozpoczętej kolejnej fazie realizacji podziemia Upper One zostaną wykonane: wykop do poziomu poniżej spodu płyty fundamentowej, płyta fundamentowa wraz z znajdującą się pod nią instalacją geotermalną oraz pozostała część konstrukcji podziemia, czyli garaż.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka budowlana STRABAG, a za projekt odpowiada Medusa Group oraz austriackie biuro projektowe MHM. Kompleks wzbogaci skyline Warszawy, a jego znakiem rozpoznawczym będzie, “żywa”, rzeźbiona światłem i pulsująca ruchem pięciu przeszklonych wind, fasada.

Upper One otrzymał już precertyfikację na poziomie LEED Platinium. Będzie się też ubiegać o uzyskanie certyfikatów LEED BD+C: New Construction i WELL. Według niezależnej ekspertyzy ESG, przeprowadzonej przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, projekt znalazł się w europejskiej czołówce najlepszych zrównoważonych praktyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...