0.7 C
Warszawa
czwartek, 21 listopada, 2024
Strona głównaNEWSVarso Tower. Wymiana szyby... na 39. piętrze! VIDEO

Varso Tower. Wymiana szyby… na 39. piętrze! VIDEO

Niedawno na fasadzie południowej Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europejskiej, przeprowadzono wymianę szyby. Wydarzenie to, choć może brzmieć rutynowo, było prawdziwym wyzwaniem logistycznym i technicznym ze względu na jej zlokalizowanie na 39. piętrze.

Szyba, której wymiana była konieczna, miała wymiary 2,7 metra na 4 metry i ważyła około 900 kilogramów. Aby bezpiecznie przetransportować i zamontować tę potężną konstrukcję, użyto specjalnego podestu (BMU – Building Maintenance Unit), zainstalowanego na dachu Varso Tower. Jest to urządzenie przeznaczone do prac konserwacyjnych elewacji, o udźwigu do 1000 kilogramów. Operacja była zatem przeprowadzana z dużą precyzją i musiała uwzględniać wiele aspektów technicznych i bezpieczeństwa.

Przeprowadzenie wymiany szyby na tak dużej wysokości było dużym przedsięwzięciem, a kluczową rolę odegrały warunki atmosferyczne. Ze względu na skomplikowaną logistykę i ryzyko związane z pracą na wysokości, cała operacja mogła być realizowana wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Należy również wspomnieć, że w akcji brała udział grupa wysoko wykwalifikowanych specjalistów, w tym alpinistów przemysłowych. Każdy krok był dokładnie zaplanowany, a dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, operacja HB Reavis zakończyła się pełnym powodzeniem.

Varso Tower będzie miało przejście podziemne do dworca Centralnego

O Varso Tower

Varso Tower to łącznie 70 tys. mkw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie, która wspiera wellbeing pracowników i wpisuje się w najnowsze trendy ESG. Już 85% powierzchni biurowej wieżowca zostało wynajęte. W gronie najemców budynku są kancelarie prawne CMS, Baker McKenzie i Greenberg Traurig oraz firmy Box, Enterprise Investors, SAP, PageGroup, NCBiR, Foster + Partners, Inditex, AFI Europe, Atlas Ward, Transition Technologies MS, jak również kawiarnia Green Caffè Nero dostępna na parterze.

Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej został zaprojektowany przez Foster + Partners z troską o zdrowie oraz inkluzywność, co potwierdzają uzyskane certyfikaty WELL oraz Obiekt bez Barier. Budynek zdobył najwyższą ocenę w systemie BREEAM, która świadczy o ich niskim zapotrzebowaniu na energię. Projektanci zadbali także o przestrzeń publiczną. Kilkadziesiąt drzew zasadzono wokoło, na dachach oraz w przestronnym lobby wieżowca, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika. Centralna lokalizacja zapewnia wiele udogodnień w zasięgu ręki i znakomity dostęp do komunikacji miejskiej. Nie do przecenienia jest też bezpośrednie sąsiedztwo dworca kolejowego, a tym samym ułatwienie dojazdu z każdego miejsca w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...