Reckitt Benckiser podjął decyzję o konsolidacji spółek z grupy w biurowcu VIBE położonym przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, będącym najnowszą oddaną do użytku inwestycją Ghelamco. Reckitt wynajął łącznie ok. 8000 mkw. powierzchni biurowej stając się tym samym największym najemcą budynku, a decyzja o ekspansji objęła ostatnie wolne tam powierzchnie. Najemcę w procesie poszukiwania i wynajmu powierzchni reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Oddany do użytku latem tego roku VIBE, u zbiegu ulic Towarowej i Kolejowej, szybko stał się miejscem mocno pożądanym przez najemców. Teraz ekspansja Reckitt zajęła ostatnie wolne powierzchnie w biurowcu. Priorytetem dla firmy było zapewnienie wszystkim pracownikom najlepiej skomunikowanej lokalizacji w Warszawie oraz stworzenie optymalnej przestrzeni dla potrzeb różnych zespołów.
Reckitt zajął ostatnie wolne miejsce
Decyzja o tak szybkiej ekspansji firmy Reckitt w VIBE potwierdza atrakcyjność naszego projektu oraz jego doskonałe warunki dla biznesu. Zapewnia on najemcom najwyższy komfort użytkowania, dzięki wykorzystaniu inteligentnych i zielonych rozwiązań zgodnych z wymogami ESG, a także centralną, znakomicie skomunikowaną lokalizację. Ta transakcja to także pozytywny sygnał dla rynku i dowód na to, że najemcy decydują się na zwiększanie swojej powierzchni biurowej. Jesteśmy dumni z zaufania, jakim obdarzają nas tak renomowane firmy i marki jak Reckitt i z dumą kontynuujemy naszą misję tworzenia innowacyjnych i zrównoważonych przestrzeni pracy w Warszawie – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.
Część zespołów Reckitt już wprowadziła się do budynku. Jak ogłosiła firma Ghelamco, VIBE jest już w pełni wynajęty, a deweloper przygotowuje się do startu drugiego etapu inwestycji.
VIBE
Nazwa projektu – VIBE – to odwołanie do energicznego i wielkomiejskiego klimatu, który panuje w najnowszej inwestycji Ghelamco. Po raz pierwszy w Polsce, biurowiec otrzymał własną, specjalnie dla niego stworzoną audiosferę. Nadaje mu ona niepowtarzalny charakter dostrajający się do rytmu życia budynku.
Za zarządzanie VIBE odpowiada zespół Asset Services Cushman & Wakefield. Liczący 11 pięter obiekt dostarczył na rynek 15 tys. mkw. najnowocześniejszej powierzchni biurowej, powstałej zgodnie z założeniami strategii ESG Ghelamco. Biurowiec wykorzystuje ultranowoczesny Building Energy Management System (BEMS). Pozwala on na znaczące zmniejszenie zużycia energii. A także aplikację InBin służącą do analizy generowanego śladu węglowego na podstawie wagi wytworzonych przez najemców odpadów. Docelowo budynek zasilany będzie w 100 proc. czystą energią. Jego zrównoważony charakter potwierdzą certyfikaty w systemach WELL, BREEAM, DGNB i Green Building Standard na najwyższym poziomie. Już teraz VIBE może się poszczycić certyfikatami SmartScore i WiredScore z maksymalną oceną Platinum, co poświadcza jego najwyższe zaawansowanie technologiczne.
Nietuzinkowy charakter VIBE podkreśla architektura nawiązująca do przemysłowo-kolejowej historii tej części Woli. Za jej projekt odpowiada warszawska pracownia PIG Architekci. Sukces inwestycji podkreślają nie tylko osiągi komercyjnie, ale też liczne nagrody, jakie budynek otrzymał w tym roku. To m.in.: Eurobuild Awards 2024 w kategorii Office Building of the Year, Złoty Kompas 2024 dla najlepszego budynku biurowego w Polsce, CEE Investment Awards 2024 w kategorii Office Project oraz REAL ESTATE IMPACTOR 2024 w kategorii „Imponujące projektowanie”.