0.7 C
Warszawa
czwartek, 21 listopada, 2024
Strona głównaNEWSBank Gospodarstwa Krajowego zostaje dłużej w Varso Place

Bank Gospodarstwa Krajowego zostaje dłużej w Varso Place

HB Reavis, właściciel i zarządca nieruchomości komercyjnych, przedłużył umowę z instytucją Bank Gospodarstwa Krajowego. Najemca, który wprowadził się do kompleksu Varso Place w 2020 roku, zdecydował się przedłużyć umowę najmu 13 600 mkw. powierzchni. BGK pozostaje kluczowym najemcą w pełni wynajętego biurowca Varso 2, gdzie jego siedziba zajmuje pięć pięter – od 4. do 8. Bank w transakcji reprezentowali doradcy firmy Avison Young. 

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) to polski bank rozwoju, który wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Współpracuje z sektorem publicznym i samorządowym. Wspiera budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i przedsiębiorczości, w tym ekspansję zagraniczną polskich firm. Finansuje inwestycje o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa kraju. Bank jest operatorem programów rządowych, wdraża programy z Funduszy Europejskich, w tym także z Krajowego Planu Odbudowy. W 2024 roku świętuje jubileusz 100-lecia swojego istnienia.

Varso Place to trzy wieżowce zrealizowane przez firmę HB Reavis przy ul. Chmielnej w Warszawie. Wielokrotnie nagradzane miejsce zmieniło niegdyś zaniedbany teren w jeden z nowych symboli stolicy.

Bank Gospodarstwa Krajowego przedłuża pobyt

– Cieszymy się, że Bank Gospodarstwa Krajowego zdecydował się na odnowienie umowy w naszym budynku. Zaufanie instytucji, której rolą jest budowanie silnej gospodarki, a także promocja przedsiębiorczości i innowacji, jest dla nas niezwykle cenne. Udana współpraca z BGK i decyzja banku o pozostaniu w Varso Place to dla nas potwierdzenie wysokiej jakości tutejszego środowiska pracy i naszych usług jako zarządcy nieruchomości, a także oferowanych na miejscu licznych udogodnień – mówi Cezary Błaszczyk, dyrektor zarządzający HB Reavis Investments w Polsce.

– Pozostanie BGK w dotychczasowej lokalizacji i zabezpieczenie powierzchni na kolejne lata to nie tylko konieczność, ale również dobry ruch z punktu widzenia aktualnej sytuacji na warszawskim rynku biurowym. Już od pewnego czasu obserwujemy ograniczoną dostępność dużych powierzchni znajdujących się w centrum biznesowym stolicy. Większe firmy, rozważające wynajęcie biura w tej lokalizacji muszą liczyć się z tym, że proces negocjacyjny powinny rozpocząć ze znacznym wyprzedzeniem, nawet dwa lata przed planowaną przeprowadzką – komentuje Dominik Pawlak, Dyrektor w firmie Avison Young, która doradzała w renegocjacji umowy.

Inni na pokładzie

Oprócz siedziby BGK, w pełni wynajętym budynku Varso 2 mieszczą się również biura firm Ørsted, Nvidia, Workday, CIC Warsaw, act BSWW, Ipsen oraz Tink. Budynki Varso Place mogą pochwalić się najwyższą oceną w rankingu BREEAM, która świadczy o ich niskim zapotrzebowaniu na energię. Architekci zadbali także o przestrzeń publiczną zaprojektowaną z troską o zdrowie i inkluzywność. To potwierdzają uzyskane certyfikaty WELL oraz Obiekt bez Barier. Kilkadziesiąt drzew zasadzono wokoło, na dachach oraz w przestronnym lobby. Centralna lokalizacja i bezpośrednie połączenie z Dworcem Centralnym zapewnia znakomity dostęp do komunikacji miejskiej i dalekobieżnej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...