17.7 C
Warszawa
poniedziałek, 2 października, 2023
Strona główna RYNEK NIERUCHOMOŚCI SAP Polska przenosi się do Varso Tower

SAP Polska przenosi się do Varso Tower

HB Reavis, międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, podpisała umowę najmu z SAP. Polski oddział renomowanego dostawcy oprogramowania dla przedsiębiorstw wprowadzi się na 11. piętro w wieżowcu Varso Tower. Nowe biuro SAP Polska w centrum Warszawy zajmie blisko 1 400 mkw. powierzchni zaprojektowanej z myślą o dobrostanie pracowników. W transakcji polskiemu oddziałowi SAP doradzali eksperci z firmy Colliers.

SAP jest liderem rynku oprogramowania dla biznesu, pomagającym dużym, średnim oraz małym przedsiębiorstwom ze wszystkich branż osiągać lepsze wyniki. SAP Polska wspiera transformację cyfrową polskich przedsiębiorstw od ponad 25 lat. Klienci firmy generują aż 87% światowego handlu. Rozwiązania SAP wykorzystujące uczenie maszynowe, Internet rzeczy i zaawansowane technologie analityczne pomagają przekształcić firmy klientów w inteligentne przedsiębiorstwa. Dzięki kompleksowemu pakietowi aplikacji i usług, klienci firmy mogą generować zyski. A także na bieżąco reagować na zmiany i wywierać wpływ na świat. Z rozwiązań SAP w chmurze korzysta na co dzień ok. 243 milionów użytkowników biznesowych.

Ambicją SAP Polska jest wspieranie polskich przedsiębiorstw na ich drodze do innowacyjnego rozwoju. Aby realizować tę ambicję, kluczowi są ludzie – dlatego od lat pracujemy z największymi talentami na rynku. Rola biura w modelu pracy hybrydowej (FlexWork), który wprowadziliśmy w SAP jakiś czas temu, bardzo się zmieniła – również zmieniły się potrzeby naszych pracowników. Chcąc zapewnić im najlepsze możliwe warunki, zdecydowaliśmy się na stworzenie  przestrzeni do efektywnej i komfortowej pracy właśnie w Varso Tower. Nie mamy wątpliwości, że większe skupienie się na dobrym samopoczuciu pracowników jest kluczowe dla osiąganie sukcesów biznesowych.

Zainteresowanie nie maleje

Do oferującego łącznie 70 000 mkw. powierzchni biurowej najwyższego budynku w Unii Europejskiej wprowadzili się już pierwsi najemcy i ich pracownicy. Ponad 60% jego powierzchni zostało już wynajęte firmom, takim jak dostawca usług chmurowych Box, kancelariom prawnym CMS oraz Greenberg TraurigNCBR oraz poufnemu najemcy z branży odzieżowej.

Nasz wieżowiec to idealne miejsce dla firm, które działają zgodnie z kryteriami ESG i cenią najwyższy standard środowiska pracy. Projektujemy i realizujemy nasze biurowce przykładając dużą wagę do komfortu ich przyszłych użytkowników. W przestrzeniach Varso Tower zadbaliśmy m.in. o optymalny dostęp światła naturalnego, wysoką jakość powietrza i maksymalne wytłumienie hałasu. Ponadto, centralna lokalizacja zapewnia wygodny dostęp do wszystkich środków komunikacji oraz wielu udogodnień w zasięgu krótkiego spaceru – Karol Wyka, dyrektor ds. wynajmu HB Reavis Poland.

Varso Tower odpowiada na potrzeby

Varso Tower to część wielofunkcyjnego miejsca zrealizowanego przez HB Reavis. W jego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię. Cała inwestycji zmieniła niegdyś zaniedbany teren w jeden z nowych symboli Warszawy.

Popyt na wysokiej klasy powierzchnie biurowe w Warszawie wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Prognozujemy, że ten trend utrzyma się także w 2023 roku przy jednoczesnym spadku całkowitego zapotrzebowania na powierzchnię biurową. Varso Tower to przykład nieruchomości, która zapewnia nie tylko doskonałą lokalizację, ale też dostęp do udogodnień takich jak sklepy czy punkty usługowe, których najemcy oczekują dziś jak nigdy wcześniej. Jestem pewien, że nowe biuro przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju firmy SAP Polska i będzie komfortowym miejscem pracy dla jego użytkowników – Paweł Proński, dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych w Colliers.

Zaprojektowany przez architektów z pracowni Foster + Partners wieżowiec wyróżnia smukła bryła i zastosowanie rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju. Dążą one do zredukowania śladu węglowego oraz zapewniania optymalnych i zdrowych warunków pracy jego użytkownikom. Wnętrze przestronnego lobby Varso Tower zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika i drzewa. Zasadzono je również przed budynkiem i na jego szczycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...