17.7 C
Warszawa
poniedziałek, 2 października, 2023
Strona główna WARSZAWA Ghelamco dołączyło do programu Partnerstwo dla Klimatu

Ghelamco dołączyło do programu Partnerstwo dla Klimatu

Ghelamco zostało członkiem programu Partnerstwo dla Klimatu zainicjowanego przez m.st. Warszawa. To kolejne z działań wpisujących się w strategię ESG dewelopera.

Celem platformy jest prowadzenie kompleksowych, innowacyjnych działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z problematyką zmian klimatu. Program Partnerstwo dla Klimatu opiera się na współpracy grupy ok. 60 partnerów: instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw, dla których ochrona środowiska stanowi priorytetowy obszar strategii ich działania.
Jako rynkowy lider w ramach naszej strategii ESG podejmujemy szereg konkretnych działań w trosce o środowisko. Chcemy dzielić się tym doświadczeniem z przedstawicielami różnych podmiotów na rzecz wspólnego celu, jakim jest ochrona klimatu. Przystępujemy do programu miasta stołecznego Warszawy mając świadomość, że dzięki współpracy możemy zdziałać więcej i wzajemnie się inspirować – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.
W ramach platformy organizowane są m.in. konferencje, debaty czy wystawy, mające na celu wsparcie m.st. Warszawy w zwiększaniu świadomości społecznej z zakresu ochrony klimatu. Główne obszary tematyczne, w których podejmowane są działania to m.in.: efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii, a także promocja ekologicznego stylu życia.

Ghelamco liderem ESG

Ghelamco jako pierwszy deweloper w Polsce ogłosiło przełomowy projekt budowy własnych farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 10 MW. W ramach swojej strategii ESG firma dąży do tego, by czystą energią z odnawialnych źródeł zasilać swoje inwestycje i przestrzeń biurową. Do 2025 roku Ghelamco planuje osiągnąć neutralność energetyczną. Docelowo w pierwszym etapie inwestycji deweloper wybuduje 11 systemów fotowoltaicznych. Z czego 3 inwestor już ukończył, a kolejne są w realizacji.

Pierwszym budynkiem zasilanym w pełni czystą energią będzie ponad 200-metrowy Warsaw UNIT. Dzięki temu inwestor emisję CO2 w całym cyklu życia budynku obniży o ponad 50%. A w zakresie zużycia mediów aż o ponad 70%. Zlokalizowany przy rondzie Daszyńskiego wieżowiec jest dziś jednym z najbardziej ekologicznych biurowców w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Jako pierwszy wysokościowiec w kraju otrzymał certyfikat BREEAM na najwyższym możliwym poziomie Outstanding. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu 40 000 czujników i 800 liczników w ramach supernowoczesnego Building Energy Management System, średnie zużycie energii w Warsaw UNIT jest już dziś o blisko 30% mniejsze niż w porównywalnych wieżowcach biurowych tej klasy.
Ghelamco jest również pierwszą firmą z branży nieruchomości w Polsce, która dołączyła do międzynarodowej inicjatywy Science Based Targets (SBTi). Organizacji wspierającej najambitniejsze przedsiębiorstwa w walce z globalnym ociepleniem zgodnie z założeniami Porozumienia Paryskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...