19.9 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaRYNEK NIERUCHOMOŚCICA Immo z systemem wypożyczania rowerów w swoich biurowcach w Warszawie

CA Immo z systemem wypożyczania rowerów w swoich biurowcach w Warszawie

  • CA Immo poszerza ofertę udogodnień dla najemców trzech budynków biurowych w Warszawie. Od czerwca br. najemcy Postępu 14, Sienna Center i Warsaw Towers mogą bezpłatnie korzystać z systemu wypożyczania rowerów.
  • Inicjatywa realizowana jest przez CA Immo w ramach pro-środowiskowego programu „Tomorrow Proof”, wdrażanego we wszystkich sześciu krajach, w których firma posiada swoje inwestycje.
CA Immo udostępnia rowery
CA Immo udostępnia rowery, fot. materiały prasowe

CA Immo uruchomiło system wypożyczania rowerów w swoich trzech biurowcach w Warszawie – Postępu 14, Warsaw Towers i Sienna Center. Do dyspozycji najemców tych budynków są rowery miejskie, z których można korzystać zupełnie bezpłatnie nawet przez 72 godziny. Projekt inwestor zrealizował we współpracy z The Bike Company.

System wypożyczania rowerów, przeznaczony dla najemców Postępu 14, Warsaw Towers i Sienna Center, został uruchomiony przez CA Immo w czerwcu tego roku. To pierwszy sezon, podczas którego pracownicy tych trzech biurowców mają możliwość bezpłatnego korzystania z łącznie 31 jednośladów. Rezerwacji można dokonywać poprzez aplikację Revelo, maksymalnie na 72 godziny – w tym również na weekend. Operatorem, który odpowiada za obsługę systemu rezerwacji i bieżące serwisowanie rowerów, jest firma The Bike Company.

Na dwóch kołach

– Już pierwsze dni funkcjonowania wypożyczalni rowerów utwierdziły nas w przekonaniu, że ta inicjatywa jest pomysłem wzbudzającym spore zainteresowania i spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony najemców. Stanowi naturalne uzupełnienie wcześniej organizowanych przez nas akcji i przeglądów rowerowych, które zawsze – niezależnie od lokalizacji – cieszyły się ogromną popularnością wśród użytkowników naszych inwestycji. Projekt realizowany jest w ramach programu „Tomorrow Proof”, zgodnie z którym CA Immo podejmuje szereg działań proekologicznych w ujęciu korporacyjnym i tym samym zwiększa atrakcyjność i zrównoważony rozwój portfela inwestycyjnego , a także wspiera mobilność przyjazną klimatowi. Wierzymy, że dzięki takiemu udogodnieniu zachęcimy sporą grupę osób do zamiany samochodu na rower na stałe, co w rezultacie przysłuży się ochronie środowiska –  powiedział Dawid Wątorski, Senior Leasing Manager w CA Immo Poland.

– Bardzo cieszymy się na możliwość współpracy z CA Immo. Jako The Bike Company dostarczamy nie tylko same rowery, ale przede wszystkim całą infrastrukturę niezbędną do funkcjonowania systemu bikesharingowego. Najemcy już dostrzegają zalety z dojazdu do pracy na rowerze i wierzymy, że aktywnie będą korzystać z nich przez najbliższe miesiące. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby rowery były dostępne i w dobrym stanie technicznym. Rowery dla najemców są możliwością aktywnego powrotu do domu, alternatywą w podróży na spotkanie służbowe, czy też odstresowania po pracy. Rower daje radość i wolność – i my właśnie to dostarczamy, w całym pakiecie usługi Revelo  – powiedział Adam Osuch, COO w The Bike Company.

W Warszawie rowerem

Budynek Postępu 14 jest jednym z najnowocześniejszych biurowców w biznesowej części Mokotowa. Oferuje niemal 34 500 mkw. powierzchni na wynajem i 775 podziemnych miejsc parkingowych. Budynek wyróżniają rozwiązania proekologiczne potwierdzone certyfikatem BREEAM Final na poziomie „Excellent”. W tym zasilanie energią wiatrową, kompletna infrastruktura rowerowa, stacje ładowania pojazdów elektrycznych. A także energooszczędne windy i oświetlenie oraz wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni i chłodzenia klimatyzacji. Dziesięciokondygnacyjny biurowiec, wybudowany na planie litery „H”, cechuje również bardzo duża powierzchnia typowego piętra – wynosząca 4300 mkw. Oprócz atrakcyjnych i efektywnych przestrzeni do pracy, w biurowcu znajdują się także restauracja, kawiarnia, kantyna, sklep spożywczy, drukarnia oraz drogeria. Wśród najemców biurowca Postępu 14 znajdują się m.in. AstraZeneca Pharma Poland, Samsung, Ekoenergetyka, Packeta Poland czy Ikano Bank.

Postępu 14
Postępu 14, fot. materiały prasowe

Warsaw Towers to z kolei 15-piętrowy biurowiec klasy A. Położony jest w ścisłym centrum Warszawy, oferujący łącznie 21 000 mkw. powierzchni komercyjnej. Poza przestrzeniami biurowymi, na terenie Warsaw Towers znajduje się także pasaż handlowo-usługowy na parterze budynku. A w nim m.in. restauracja, kwiaciarnia i sklepamy. Warsaw Towers posiada także parking podziemny oferujący 240 miejsc postojowych, myjnię samochodową i nowoczesną rowerownię. Do dyspozycji najemców są również przestronne tarasy z widokiem na panoramę Warszawy. Inwestor zlokalizował je  na 5, 7 i 15 piętrze. Warsaw Towers od wielu lat doceniają firmy będące liderami w swoich branżach. Wśród najemców inwestycji znajdują się m.in. takie firmy jak: Accenture, Coty, Grafton, Idom i PGE Systemy S.A.

Warsaw Tower
Warsaw Tower, fot. materiały prasowe

Natomiast Sienna Center to biurowiec o łącznej powierzchni najmu 20 500 mkw.. Inwestor zlokalizował go w centrum Warszawy, u zbiegu ulic Siennej, Żelaznej i Twardej. Dziewięciokondygnacyjny budynek, składa się z trzech części o niezależnych wejściach i recepcjach. Oferuje najwyższej jakości powierzchnie biurowe, przestrzenie handlowo-usługowe, a także 209 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Budynek cechuje wysoka efektywność energetyczna potwierdzona certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good.” Walory Sienna Center doceniły renomowane polskie i międzynarodowe firmy. Wśród najemców biurowca znajdują się m.in. FIS Technology, PGE, NTT, czy Roedl.

Sienna Center
Sienna Center, fot. materiały prasowe

O CA Immo na świecie

CA Immo jest inwestorem, zarządcą i deweloperem. Działa w sektorze dużych, nowoczesnych nieruchomości biurowych zlokalizowanych w obrębie głównych węzłów komunikacyjnych w Niemczech, Austrii i w Europie Centralnej. Aktywność firmy koncentruje się na kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi. A także ich wynajmie, jak również realizacji projektów deweloperskich w oparciu o wieloletnie doświadczenie. CA Immo zostało założone w 1987 roku i jest notowane w ramach głównego indeksu ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio firmy obejmuje projekty o łącznej wartości 6,4 mld euro. Zlokalizowane są one w Austrii, Niemczech oraz w innych krajach  Europy Środkowo-Wschodniej.

CA Immo w Polsce

Warszawa to jeden z głównych rynków dla CA Immo, na którym jest obecna od 2001 roku. Wśród inwestycji należących do polskiego portfela firmy znajdują się m.in. Warsaw Spire B, Warsaw SpireC, Postępu 14, Warsaw Towers, Sienna Center, Saski Crescent, Saski Point oraz Bitwy Warszawskiej Business Center. Łączna powierzchnia aktywów wchodzących w skład portfolio CA Immo w Polsce wynosi ok. 165 000 mkw., a ich wartość to ok. 564 mln euro (stan na 31 grudnia 2021 r.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...