8.1 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Strona głównaNEWSBank Pekao zajmie 18 pięter w wieżowcu Forest

Bank Pekao zajmie 18 pięter w wieżowcu Forest

W jednej z największych transakcji na warszawskim rynku biurowym ostatnich miesięcy, HB Reavis wynajął 18 pięter w wieżowcu Forest na rzecz Banku Pekao. Drugi największy bank w Polsce zostanie głównym najemcą budynku. Nowa siedziba banku odzwierciedli założenia jego strategii ESG. Reguluje ona kwestie jego odpowiedzialności za środowisko naturalne, otoczenie społeczne i zasady obowiązujące wewnątrz organizacji. Jednym z kluczowych celów strategii jest wzrost satysfakcji i zaangażowania pracowników.

Umowa najmu z jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej potwierdza powodzenie naszych biur sprzyjających zdrowiu i środowisku naturalnemu.

Założony w 1929 r. Bank Pekao obsługuje ponad 6,1 mln klientów oraz co drugą korporację w kraju i zapewnia usługi private banking, zarządzania aktywami i działalności maklerskiej. Bank z żubrem w logo chętnie przeciera nowe szlaki. W przeszłości uruchomił pierwszy w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, otworzył biuro maklerskie. Czy też zastosował biometrię i wykraczał ofertą poza tradycyjną bankowość. Obecnie skupia się m.in. na dążeniu do neutralności klimatycznej swojej działalności biznesowej. Np. poprzez usprawnienia proekologiczne w placówkach, a także na działaniach zwiększających atrakcyjność miejsca pracy i satysfakcję swoich pracowników. Były to ważne powody, dla których Bank zdecydował się na biura w Forest.

Zainspirowani naturą twórcy Forest zasadzili 200 drzew i tyle samo krzewów na jego otwartym dziedzińcu i rekreacyjnych tarasach na dachu. Budynek zapewnia ponadstandardową jakość powietrza we wnętrzach oraz doskonały dostęp światła naturalnego dzięki zastosowaniu innowacyjnej, energooszczędnej fasady. Potwierdzony ekologicznymi certyfikatami BREEAM oraz WELL projekt pracowni HRA Architekci sprzyja ograniczaniu śladu węglowego i zużycia surowców, w tym ponownego wykorzystywania wody deszczowej.

Forest oferuje łącznie 78 tys. mkw. powierzchni w 120-metrowej wieży oraz niższej części kampusowej. Całość projektu jest już w 80% wynajęta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...