-5.8 C
Warszawa
czwartek, 30 listopada, 2023
Strona główna NEWS A District, najwyższy wieżowiec w Japonii u celu

A District, najwyższy wieżowiec w Japonii u celu

330-metrowy wieżowiec „A District” zaprojektowany przez studio Pelli Clarke & Partners osiągnął wysokość docelową. Drapacz chmur wykonawca zlokalizował w Tokio. Osiągnięcie tego pułapu czyni go najwyższym budynkiem w Japonii.

A District w Japonii z docelową wysokością
A District w Japonii z docelową wysokością, fot. materiały prasowe

Położona w centralnej tokijskiej dzielnicy Toronamon-Azabudai wielofunkcyjna wieża – jeden z kompleksu trzech drapaczy chmur, które studio architektoniczne Pelli Clarke & Partners projektuje dla japońskiego dewelopera Mori – osiągnęła docelową wysokość. Wysoka na 330 metrów, wieża o nazwie „A District” zgarnęła tym samym tytuł najwyższego budynku w Japonii. Tytuł odebrała wieżowcowi Abeno Harukas – 300-metrowemu wieżowcowi w Osace. Również został zaprojektowany przez to samo studio, a ukończony został w 2014 roku.

„Spośród naszych trzech projektów na w tym miejscu, główna wieża jest prawdopodobnie najbardziej widoczna w panoramie miasta”, powiedział Fred Clarke, starszy dyrektor Pelli Clarke & Partners. „To pierwsza rzecz, jaką zobaczą odwiedzający po przybyciu do Tokio”.

Panorama Tokio z nowym wieżowcem
Panorama Tokio z nowym wieżowcem, fot. materiały prasowe

„A District” zgodnie z planem ma być ukończony w 2023 roku. Docelowo kompleks będzie oferował wielkoformatowe powierzchnie biurowe, luksusowe rezydencje, ośrodki medyczne i badawcze, a także szkoły i obiekty handlowe. Biura zajmą 204 000 metrów kwadratowych na 45 kondygnacjach i będą miały wnętrze w dużej mierze pozbawione filarów. Na 11 ostatnich kondygnacjach wieży znajdzie się 91 luksusowych apartamentów, których wnętrza zaprojektował Yabu Pushelberg.

Pracownia wyjaśniła, że w konstrukcji zostały zastosowane specjalne systemy zapewniające bezpieczeństwo na wypadek na trzęsienia ziemi. W tym generatory awaryjne i awaryjne systemy wind, aby zapewnić bezpieczeństwo w przypadku trzęsienia.

A District w Japonii, wizualizacja
A District w Japonii, wizualizacja, fot. materiały prasowe

A District w Japonii, wizualizacja
A District w Japonii, wizualizacja, fot. materiały prasowe

źródło: dezeen.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Zobacz też

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z za 98 mln EUR

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, jednego z wiodących europejskich funduszy zarządzających inwestycjami w sektorze nieruchomości. Jest to już...